Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí vodárna/čerpadlo

Zdravím,

nejspíš mi dnes odešlo čerpadlo nebo vodárna nebo co to je, ještě jsem to pořádně nenastudoval. Vypadá to takto: viz foto.
Na trhu je samozřejmě nepřeberné množství, tak potřebuju poradit, které by bylo vhodné pro mě. Začal bych asi otázkou co mi to vlastně odešlo? Čerpadlo, vodárna, s regulací otáček, s tlakovou nádobou, kompaktní vodní automat ... ???

Předem díky

Však to čerpadlo neodešlo, pořád tam je, viz fotka. /Jaká otázka taková odpověď./

Za ten popis si dej facku, jak asi podle fotky a strohého popisu máme posoudit co odešlo ??? Mohlo odejít cokoliv - motor, spadlý jistič, vysypaný nasávací systém, zpětná klapka, dojít voda ve studni, přisávání falešného vzduchu atd.
Pokud chceš opravdu poradit, tak problém pořádně popiš, pokud nepopíšeš nemůžeme radit :!:

Jak píšu níž - chci koupit nové, servisovat tohle nebudu, takže je mi celkem jedno kvůli čemu odešlo. Voda nedošla - teče, akorát není samozřejmě tlak. "Čerpadlo" je připojiné do elektriky - zásuvka funguje - "čerpadlo" připojené do jiné zásuvky stejně nefunguje (ani po "zkusili jste ho vypnout a zapnout").

Prostě potřebuju koupit něco, co mi bude zvyšovat tlak vody po baráku, ale nevím na jaký parametry jakých zařízení se mám zaměřit.

No dobře, a to nešlo takto napsat na začátku ?
Pokud chceš nermomocí nové, tak podle mě by bylo nejlepší tohle staré vymontovat a pořádně změřit, neboť když koupíš větší, tak se ti to do tý šachtičky nevejde. Pokud budeš mít vyřešený rozměry, tak až pak se zaměřit na tlak a průtok ...