Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skleněná láhev - jak oddělit hrdlo?

Z nezálohovaných lahví bych chtěl udělat sklenice na použití v dílně.
Kdysi v ZDŠ jsme omotali flašku od okurek "šňovárkem" :-) , namočili lihem/petrolejem/benzínem :?: , zapálili a po dohoření ponořili do studené vody - skloprasklo.
Zkoušel jsem to s lahví a lihem, ale nějak se to nevede. Flaška né a né prasknout :-/. Je to tím že jsem použil láhev od šáňa? Dokáže mi někdo poradit?
Děkuji pěkně za odpovědi se zkušeností - teoretické a neodzkoušené vlastní postupy mám v záloze pro další level pokus/omyl

Dobrý den,první postup znám také,šněrovadlo,rychle tahat,láhev se ohřála a zakáplo se vodou,znám to v šak na láhvi od limonády.Pracoval jsem v zemědělství kde se používaly i skleněné trubky coby dopravní cesty.Jde to řezat drátem připojeným mezi kleště na svářečce,omotat v místě,kde chcete dělit,rozpálit drát a prudce ochladit vodou.Nevím však,jak se bude chovat šampusová láhev.Jinak bych hledal brusiče skla,který na to má kotouče a uřízne,ono se to radí,jsem z městečka,kde byla brusírna a lidé ještě doma brousí.:-)