Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana proti holubům

Nevíte někdo jak zabránít usedání holubů na telefonni kabel? Kabel je asi v 6m výšce. Nevím proč jim vyhovuje umístění nad mým autem. Každé ráno pravidelně na přední kapotě min. 3 lívance. Jde mi jen o vymezení úseku tak 3m

Proti holubům se vyrábějí ochrany v podobě různých bodců. Stačí zadat to Google. Problém je v tom, že jsou koncipovány na střechy, parapety, okapy. Pokud by je udržel kabel v daném nastavení a neprotočil se byl by problém vyřešen, viz obrázky. Pokud nemůžete udělat nějaký podobný přípravek s ježky na všechny strany, pak zkusit dát dva proti sobě.