Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc s výběrem přídavného osvětlení

Ve své pracovně mám klasickou žárovku. Místnost je trochu větší a i při výkonnější žárovce je to pro mě stále málo světla. Přemýšlím, že bych přidal další světlo a to umístil např. na skříň. Tj. něco jako lampičku, ale na klasickou žárovku a tu namířit tak, aby dobře osvítila pracovní stůl. Mám dva dotazy:

1. jak se sčítá výkon světelných zdrojů?

tj. kdybych měl např. 2x 100 W žárovku, měl bych v místnosti světla jako z jak výkonné žárovky?

2. máte nějaký tip na lampičku nebo jiný dobře umístitelný prvek, do kterého by pasovala klasická žárovka? Potřebuji to píchnout do normální zásuvky, se stropem bych nerad něco dělal.

Uvítám i rady na eshopy, kde to celé pořídit.

Díky všem.

1. Prakticky je lepší mít více zdrojů světla. Dochází k lepšímu rozložení světa po místnosti. Proto se na otázku nedá jednoduše odpovědět. Pod 200W žárovkou bude více světla než pod dvěma 100W. Ale vhodným rozložením 2 žárovek dosáhneš rovnoměrnější osvětlení.

Se 100W svítidlem může být docela problém, ale stále naštěstí existují. Doporučil bych stojací lampu.