Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte prosím bytovou rozvodnici

Protože je tu spousta šikovných elektrikářů praktiků, měl bych ještě dotazy kolem bytové rozvodnice:

1. jakou tak cca dáváte rozvodnici na větší byt v domě, kolik modulů -
- myslel jsem tak 2x třífázový chránič (koupelna a vše ostatní)(8modulů), vypínač hlavní(3), jistič světlo 2x(2), jistič lednička (1), třífáz jistič sporák(3), kuchyň zásuvky (3), pokoje zásuvky (3) = cca 24modulů potřebných + rezerva (třeba budu časem chtít zásuvku na pračku přes vlastní chránič, kdyby začla zlobit?

2. asi se mi nevejde rozvodnice , která má 2krát x modulů nad sebou, budu jí mít nade dveřma v chodbě, takže budu muset dávat vedle sebe.

3. zatím se mi nechce zadlabávat, myslíte že to není moc hrozné, když bude nějaká taková rozvodnice v chodbě nade dveřma na omítce?

https://www.elektro-paloucek.cz/jistici-technika/r ozvadecove-skrine/rozvadece-plastove-nastenne/rozv adec-na-omitku-db118s-1x18p-smd-nastenny-na-jistic e

nebo byste rozhodně zadlabali?
Tenhle rozvaděč by přece taky šel zadlabat, ne?

4. takže mě to vychází (kvůli rezervě) na spíš dva rozvaděče 18+12 modulů vedle sebe, jsem šílený?

5. poraďte nějaké hezké rozvaděče, které dáváte vy, nejradši s průhledným okýnkem.

tři fáze budu mít i kvůli sporáku.
Dneska byt s jednou fází, to bych chtěl vidět: sporák s troubou, konvice varná, žehlička, vysavač, topný žebřík v koupelně, to je přece zralé na tři fáze, ne?

Ad sekání: To je právě čemu se chci vyhnout, mám sice vymyšleno, že to odvrtám korunkovým na zásuvky pěkně vícekrát vedle sebe a nad sebou a pak dovyseknout majzlíkem, ale nad těma dveřma bude i překlad, takže nemůžu jít moc na výšku, proto chci dát rozvodnice vedle sebe.
Ale ještě nevím, jestli budu sekat, zatím jsem našel docela hezké rozvodnice tady http://www.rozvodnice.cz/elcon/eshop/34-1-Rozvodni ce-IP40/226-2-Rozvodnice-bile-s-kour-dvirky
jenom mě rozčiluje, že každá (16pozic a 18 pozic) má jinou výšku, takže vedle sebe půjdou asi jen stejné.

V každém případě bych volil místo pro rozvaděč tak, aby byl ve výšce asi 160cm, tedy pohodlně dostupný dospělým a samozřejmě zapuštěný ve zdi. Klidně i za cenu, že pokud není jiné místo, zakryji jej třeba zády věšákové stěny. Nad dveřmi to bylo vždy nepohodlné - vypadne Vám chránič na světla večer a se svíčkou budete hledat židli, štafle, tápat po bytě... a to v době, až Vám bude 65 let :-(