Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtání do kovu

Zdravím, když se osazují regulovatelné panty, tak se prý musí vyvrtat díra do sloupku, aby se měl šroub pantu kam zasouvat. Šroub pantu má průměr 16mm, tak počítám s dírou tak 20mm. Jak tuto díru vyvrtat do sloupku z jeklu 50x30? Jaký vrták koupit? https://www.google.cz/search?q=vrt%C3%A1k+20mm&ie= utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=4uMCVciQIcGVao_1gMgL#t bm=shop&q=vrt%C3%A1k+do+kovu+20mm

Dobrý den,neuvádíte,jestli je sloupek mobilní,nebo již zabetonovaný.Jestli vrták neuživíte do budoucna,tak bych vyvrtal postupně do průměru 12mm,takový vrták má většina vrtaček v základním vybavení v kufříku.Potom zvětšit na požadovaný průměr kuželovou frézou do vrtačky.
Vrtat dvacítkou vrtákem do slabé stěny jen ruční vrtačkou chce určitý fortel,zakousne se vrták a hrozí nepříjemný úraz.Proto bych volil postup,který jsem uvedl výše.
Pokud můžete použít stojanovou,nebo magnetickou vrtačku,tak nic nenamítám.:-)