Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drenáž před zdí

Prosím o radu. Má smysl dělat drenáž asi 1m před starou zdí? Tem 1m je přetažená střecha přes zed.Bojím se odkopávat základ.(kameny na sucho narovnané).V případě že ano mám ke straně ke zdi vložit nopovku??. Díky za radu.

Díky.Jedná se mě o to že terén nad domem je o 1m vyšší než mám izolaci zdiva.1,5m od zdi je kamenitá cestička a pak začíná již zmíněný břeh.Tak já chci na té cestě zachytit hlavně povrchovou vodu která tam stéká.Ale nechci nějaké žlaby apod.Dům je na kopci a kopec pokračuje dalších 800m.Dík za radu.