Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka autobaterií

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na radu ohledně mé nabíječky (Alpine TYP 9), nabíjím s ní aktuálně bezúdržbovou autobaterii Caryon Ca/Ca 45Ah 410A. Když nabíječku zapojím, tak mi ručička na tom budíku vystřelí doprava, a během nabíjení ručička klesá, to ji nabíječka vybíjí nebo je to takhle v pořádku?

Děkuji za informace

Ono u těch chytrých nabíječek se to má tak že pokud už má baterie např. trochu sulfatovaný článek tak to vyhodnotí při nabíjení jako plně nabitý i když kapacita článku je dejme tomu nabitá ze tří čtvrtin nebo i méně.Prostě přestane už nabíjet.U starých nabíječek toto nebylo ale zase pokud se baterie přebíjela tak se také poškozovala.Dělali jsme různé pokusy jak odstranit ten sulfát ale ne vždy se to dařilo.TO byl dost velký problém údržbových baterií kdy naši traktoristé dolejvali baterii jednou za uherský rok.Pokud se traktor nedostal na dílnum tak mu klekla.Hlavně se to projevilo vždy v zimě a to potom byl šrumec.

Tak to máte chlapi nějaký divný. Mám tuto nabíječku už léta, když potřebuju jen oživit baterku, která je dva roky stará tak mám za pár hodin nulu... Na nulu se mi to nedostávalo a nechtělo to přes půlku jen tehdy když mi auto za jízdy nedobíjelo díky oddělané kostře.. Jinak na dieselu táta musí dobíjet častěji (ta baterka má už pár let), ale auto se používá jen na práci a taky se bez problém přes noc dostává na nulu...

Zdravím. Chcel bysom sa spytat, či pri nabíjani autobaterie touto nabijačkou Alpine, pripadne transformatorou (Absaar 8A) musím autobateríu vybrať z auta? Alebo tam kludne moze ostat? Ak je nechám v aute, neodpáli mi to nejakú elektroniku / súčiatsky v aute ? (Skoda Fábia II. Autobatéria AKUMA L2 60Ah) Ďakujem.

Baterku nemusíš vyberať z kastlíka, odpoj svorky od sústavy.

Akuma Pb by sa nemali prebíjať viac, ako 15V na svorkách. Jedine kyslé Exide majú povolené 16,5V maximum napájacieho napätia pri 100% nabití elektorlytu.

Každá kyslá baterka začne plynovať, ničia sa dosky nad 14.5V pri vysokom prúde nad 1/10 jej kapacity.

Pri týchto šmejdoch nabíjačkách radím do série nacvaknúť na napájanie kladnej elektródy 15W/12V autožiarovku, ktorá svojou nelineárnou charakteristikou "žeraviaceho vlákna" vyrovná prudký nárast prúdu z bežnej 8A nabíjačky čím sa ošetri, zmierni drastické nabíjanie spojené s plynovaním v prípade, ak zabudneš na pripojenie nabíjačky s merákom v paprčiach.

Čo je to za blbosť, obávať sa, že impulz z 8A nabíjačky snáď ohrozí 45Ah/410A batériu? Kľudne touto nabíjačkou nabíjaj batériu v kastlíku auta a nemusíš pri tom ani odpojovať kontakty batérie. Pripojená batéria chráni elektroniku pred prepätiami. Nejaký mizerný impulz z tejto nabíjačky sa nedá ani porovnať s prúdom batérie, ktorá musí pravidelne vydržať aj dlhšie štartovanie prúdom väčším ako 400A a prípadne aj niekoľkosekundový skrat.

Ja by som dokonca odporucal nabijat zapnutu bateriu...vyhnes sa resetu roznych zariadeni...napriklad uzamknutiu radia bezpecnostnym kodom.
Toto som uz parkrat riesil, ze prisiel nestastny majitel auta za mnou, ze po nabijani baterky mu nejde radio lebo sa bez prudu uzamklo a pyta kod, ktory on nema.