Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED žárovka začala poblikávat.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3175-led-jpg ]
Samozřejmě paragon nemám a ani si nevzpomínám, kde jsem ji kupoval, takže reklamovat nemohu.
Chci se zeptat zkušených, jestli se ta žárovka dá nějak nedestruktivně rozebrat, že bych se podíval, jestli tam není nějaký studeňák co by se dal opravit, aby zase sloužila.
Pokud to nepůjde, rozeberu ji násilím, abych se podíval, co je uvnitř, ale pak asi půjde do tříděného odpadu.
Poznámka: Co se týká vyhlášky 50, v zaměstnání jsem měl osvědčení dle paragrafů 6, 7, 8 a 10.

Destruktivne ano, nedestruktivne ne.
Da sa obrezat ta spojnica gule a zbytku dookola, je to tam chytene nejakym silikonom. Robil som to ale len na jednej müller LED, je mozne ze to nejde na vsetkych modeloch/vyrobcoch.
Opravit tam moc nemas co, take veci sa nosia do elektroodpadu :)

P.S. jaj studenak chces hladat, tak ano ten tam byt moze.

Dobrý večer,uvnitř je plošňák s kondikem a diodkami,ono se to trošku různí,ty laciné mají mizerný chladič diod a odcházejí brzo.Když odejde dioda,tak bouchne kondik,opravdu rána jak z poplašňáku,jedna mě bouchla takto v ruce.Také jsem měl na jedné studeňák na nožičce kondiku,nesvítila vůbec.Mám však žárovky,které mají snadno snímatelnou část stínidla,toto je na obříznutí pilkou na železo.
Ale pokud máte trpělivost ,kupte na aukru diody jako já a můžete žárovku vesele opravit,jde to,krásná zábava na zimní večery.:-)