Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trubka od zdi k sifonu v kuchyni

Dobrý den,
bydlím po dědečkovi v bytě a dostala jsem novější kuchyňskou desku i se dřezem bohužel, máme dost nepraktickou kuchyni a tak jediné řešení jak zapojit otok ze dřezu do potrubí je otočit celý dřez. Tím pádem mi vyvstává problém. odtoková trubka ze dřezu je ve větší vzdálenosti než tyčka která vede ze zdi k sifonu. Snad se vyjadřuji dost jasně aby jste to pochopili :D koukala jsem se na netu a prodávají potrubí které má průměr 32 mm a délku bud 25 cm nebo 50 cm. Šuplerou jsem naměřila když jsem odmontovala sifon od trubky která vede ze zdi ze její průměr vevnitř je 39,5 mm a všude na internetu prodávají 32 mm. Potřebuji na to nějaké těsnění navíc nebo to půjde? Jsem ženská a tak potřebuji chlapskou pomoc. Prosím a předem děkuji za jakékoliv rady :)

Tak to půjde, ale bude třeba instalatér. Jsou vidět dva spoje. Sice nemohu s jistotou určit že ze zdi kouká originál hrdlo ale hrdlo tam je. S přihlédnutím k předpokládanému stáří odhaduji že bylo hořákem tvarované na místě ještě z novodurové trubky a zaústění je do něj vlepené. Takže hrdlo máme, ale protože je zalepené bude třeba instalatér s pilkou a hořákem. Stávající zaústění ohřeje a z hrdla opatrně vypreparuje. Pak stačí napevno osadit dřez jak má být a snad se ani nebude muset otáčet, odříznout potřebnou délku 40 HT trubky, vlepit ji do očištěného hrdla, nasadit sifon a můžete mýt. Když to přeženu tak za 2 hodiny nemá co dělat a slušnou rezervu mu dávám jen proto, že neodhadnu jak dobře půjde vypreparovat staré zaústění.

Jo je to ono.Konec 40 nebo 50 vlepíte do té trubky ve zdi a převlečnou matici dáte na dřezu.Tu starou trubku mírně ohřát horkovzdušnou pitolí aby povolilo lepidlo(vypadá to na lepený spoj).Tak ať se zadaří.