Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim lepit tenisky?

Mam odjakziva problem s teniskami. Hoci kupujem len znackove a nie na trznici (Adidas, Puma, naposledy Asics) vzdy je nejaky problem. Najcastejsie byva problem so zahnutym spicom, ktory sa po case na jednej, ci oboch teniskach odlepuje. Je mi jasne, ze ide o velmi namahanu cast obuvi, ale nie je naozaj mozne ho nejako natrvalo prilepit? Momentalne mam outdoorove Adidasy (myslim, ze Canadian GTX) a spic je na pravej odlepeny, na druhej drzi. CO mi je divne, pretoze ftbal v nich nehravam a spice by mali byt zatazene rovnako.
Co ma vsak dostalo boli moje Asics, ktore stali takmer 100 eur a po cca 3 mesiacoch sa mi zacali odlepovat jednotlive diely podrazky. Navyse som stratil pokladnicny blok, takze reklamacia je nemozna.
Skusal som uz rozne lepidla, od sekundovych, cez univerzalne Chemopreny a spol a vzdy sa to po case zase odlepilo. Je nieco co dokaze gumu udrzat pri sebe natrvalo?

sico met 8300 - henkel. Průhledné lepidlo na gumu, seženete omezeně na netu, v obchodech asi ne. Lepí se s tím i automobilové těsnící gumy, na boty vynikající, rozhodně lepší než chemopren. Pokud si kápnete na triko, tak vám vyžere díru, pokud do lepeného spoje koukáte, začnou vás pálit oči - proto ho běžně nekoupíte. Mám osobní zkušenosti s tímto lepidlem. Stačí koupit malou lahvičku.

Kde mi selhal chemoprén (byly takové případy), tam jsem použil McNett Freesole. Vynikající!
Akorát to nestojí pár šupů a nemají to v každé drogerii. Spíš v outdoor potřebách. Nebo samozřejmě přes Internet. Samozřejmě ta tuba vydrží na dost lepení, takže náklady se rozloží. Když se dobře zavře tak i za půl roku je normálně použitelná.

Už delší dobu na chemoprén kašlu a lepím rovnou Freesole. Odpadá nutnost čištění selhavšího Chemoprenu.

No, my lepíme chemoprenem. Teď jsem zahlédla v Rady ptáka Loskutáka - asi minulý víkend, návod na lepení bot. Ale viděla jsem až konec, kde říkali, že podstatou je nechat obě vrstvy hodně dobře odvětrat - i déle, než píší - a pak hodně silně stlačit k sobě. Pak že to drží. Ale jaké lepidlo používali, to jsem neodchytla.