Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pouštění prádla v nevyužívaném komíně - jak ?

Dobrý den.
Nemá náhodou někdo zkušennosti s tím, že využil v domě nepoužívaný komín a zbudoval do komínu trubu z PVC a nyní pouští prádlo touto trubou z patra do sklepa domu, kde je pračka ?
Náš komín má 4 šachty. Zajímalo by mě jaká by měla být asi truba minimálně - průměr vnitřní.
Myslím tak kolem 30cm.
A jaký nejlepší materiál pro trubu ?
Plánuji z druhého podlaží pouštění prádla přes první podlaží a do sklepa do koše. Tím ušetřím místo pro pračku v koupelně ve druhém patře v bytě. Ve sklepě mám další prádelnu a hlavně velký prostor.

Děkuji.

Novodurovou trubku nebo takové ty odpadní oranžové. Nezapomenout komín na střeše zaslepit na pevno (ne jen přikrýt). Nejlépe asi tenkou vrstvou betonu a plechovou pokličkou.... Já hodlám komín využít jako stupačku pro rozvod domácí sítě po našem 3 patrovém domě. Komínů máme asi 6. Průměr trubky jednoznačně ten nejvěčí jaký se tam povede nacpat. Ale chtělo by to praktický test jestli to tam spadne tak aby se to nezadrhávalo. Dole bych to určitě nezalamoval do zatáčky jako ve filmech ale přímo dolů do koše.