Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako ocistit nepristupne bateriove kontakty

Ma starsi fotoaparat Canon SIII a od isteho casu odmietal fotit na nabijatelne baterie, teraz nefoti ani na normalne iba na rozne ULTRA POWER verzie drahe a aj to nie moc dlhu dobu.
Konzultoval som so zopar sevismi a nevedeli prist na pricinu. Jeden z kontaktov na baterie, ku ktoremu je velmi zly pristup *len na sirku baterie defacto sa mi zda zoxidovany kusok.
Je mozne nejako ocistit takto nepristupny kontakt nejakym sprejom, ci technickym benzinom na vatovej palicke alebo nieco podobne?

No praveze, tie lithiovky (aj to nie vsetky) su jedien funkcne. Ale preco predtym dokazal fotak fungoval aj na 1.2V nabijatelnych a zrazu uz nedokaze?
Toto mi nevedeli vysvetlit ani v servise, takze som usudil, ze ten jeden zoxidovany kontakt asi prepusta menej akoby mal a uvidime, ci pomoze ocistenie.