Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chemikálie co svítí

Zdravím, nevíte jak se dají vyrobit nebo jestli se dají přímo koupit chemikálie, co po smíchání svítí? Myslím třeba to jak se z toho dělají ty trubice co se zlomí a začnou svítit, nebo třeba luciferin a luciferáza (to prý používají ke svícení světlušky).

díky, ty odkazy sou zajímavý, ta světluška to by asi stejně nestačilo:)

Ještě by mně zajímala taková psychologická otázka. Jeden známej je hrozně věřící, ale přitom se chová dost často jako hajzl. Tak mně napadla taková "pomsta". Touhle látkou bych mu nakreslil před dům nějáký satanský symbol, třeba pentagram a obrácenej kříž. Těsně před tím než přijde večer domů. Co myslíte až to uvidí že to s ním udělá? :)

To je zajímavý. Já sem kdysi dávno ty tyčinky měl, a pak sem je i rozkuchal a měl sem od toho popatlaný ruce, a nic mi to neudělalo.
A proč bych se měl uklidňovat? Myslíš že když někdo dělá druhým špatnosti a podrazy, tak že by to mělo zůstat bez odplaty? Nebo napadne tě něco lepšího co není trestný?

něco co chvíli bude svítit na trávník nebo na chodník tak to snad není nelegální ani to neudělá škodu.

Ona je otázka,jestli to udělá tu škodu nebo ne,třeba po spláchnutí do kanalizace nebo spodních vod.Záleží,jak jsou ty látky stabilní a ekologické.Jestli se rozpadnou za stovky let nebo jsou nějak jedovaté nebo jinak škodlivé,tak Ti to třebíčská policie asi neodpustí.

Zdarec, no jo, těch chemikálií co po smíšení svítěj je hafo, ale v rozumné cenové relaci je koupíte po 1.000L (jako já ingredience do paliva pro auto), jinak zbytečně draho... Navštivte Číňance (tj. kombinace Číňana a Vietnamce - prostě ten stánek...), kupte si za pár kaček ty trubičky-nebo větší "pyje" - vyjdou levněji, a klidně to vylijte a šahejte do toho. Krom toho, když jsem jich před cca 15ti lety měl doma tisíce, a moje kočka si jeden kroužek "nakousla" do čumáku, a my s tenkrát starou-mladou ji za světla chytali do deky, že má vzteklinu- z čumáku jí tekla červená "krev", a pak za šera viděli, že "svítí"... - a vůbec nic se jí nestalo. Není to toxické, před léty se tím tanečníci a DJové polévali na zábavách - a dodnes se mi nic nestalo - a že to vodneslo tenkrát hodně eLpíček(to se z nich ještě hrálo...), ale já-furt jako novej. Je to vopravdu dělaný(nebo tehdá bylo) i pro děti, na chodník bych to vůbec neřešil, akorát dát pozor na to, že když se to dostane na vzduch, tak to hned reaguje - čili se "vypotřebovává". Ale jako sranda dobrý. Já pamatuju, jak jsem v Pze na hlavní ulici kdysi do sněhu "vysypal" manganistanem KMnO4 - Fialová barva) před vchodem do baráku jméno mé vyvolené, a ono se to tam objevilo i za rok... - asi jsem to přehnal. Tak hodně úspěchů, i když ve Vašem případě bych sypal asi "něco jiného". Alfi.