Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrobit vitrínu - materiál?

Zdravím.

Kdybych potřeboval udělat jakousi vitrínu, rozměry zhruba 50cm šíře, 50cm délka, 100cm výška, a přední panel (50x100) by sloužil jako dvířka.
Taky musí být kompletně průhledná (krom spodního dílu) a je třeba do ní udělat (vyvrtat) díru pro protažení el. kabelu. Co byste mi doporučili?
Napadlo mě plexi, nevím ale čím bych ho spojil, nebo jiný materiál?
Je to jen kvůli prachu a aby mi do toho nelezly např. domácí zvířata, žádné izolační vlastnosti atd nejsou třeba. Co nejnižší cena vyhrává.

Děkuji za radu.

Když průhledná, tak se nabízí jen plexisklo, polykarbonát, nebo sklo. Plasty se dají za tepla ohnout, ale ani tak by ses nevyhnul lepení. Dají se krom lepení i spojovat šroubováním, nebo lepení doplnit kolíkováním.
Ještě mě napadlo králičí pletivo, ale to není proti prachu.

Známému na vesnici dělal místní sklenář obrovské akvárko nestandartního tvaru. Je něčím lepené či co. Už ho má, řekl bych, dobrých 10 let a vyteklo mu jen jednou, to když do něj narazil se štaflama při malování :) Takže bych se asi obrátil na sklenáře.