Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný komín a kamna

Dobrý den, při celkové rekonstrukci chaty jsem narazil na další výzvu a tou jsou krbová kamna a komín. Obsah chaty je cca 190 krychlových metrů. Komín budu potřebovat 9,5 metru. Vytápět chci krbovými kamny ve spodní suterenní (ale obytné)místnosti - teplý vzduch bude otevřenými prostory a průduchami proudit nahoru a tak vytápět i přízemí a půdu na spaní. Pakliže jste někdo řešili podobné věci a podělíte se se mnou o zkušenosti, budu rád. Mé dotazy jsou následující:
- jakou zvolit kapacitu kamen, případně jestli máte na nějaká konkrétní kamna typ?
- jaký průměr komínu zvolit - případně typ na stavebnicové řešení komínu?
- vzhledem k tomu, že chata bude dost zaizolovaná budu muset řešit přívod vzduchu do kamen z venku - jaký by měl být průměr trubky, která bude vzduch přivádět?

Zajímavá kamna jsou třeba tyto
http://www.kovodruzstvo-plzen.cz/cz/eShop/?produkt =kamna-na-drevo-kd-110
Je to vlastně asi licence jotulek F 606 . Komín stačí dnes nejmenší pruměr cca 150 až 160mm . Větší komíny se dělají spíše na kotle nebo vložky co mají velké sklo (dveře) . Tam je potřeba velký pruměr ,aby vám to nezakuřovalo při přikládání.
Kamna mají topeniště o trochu širší než jotulky f 602 , ale díky budce nad ní určitě mají cca 7-8kw .Samozřejmě je to nahrazeno častější přikládkou . Při pomalejším spalování budou držet žhavé hodně dlouho (přes noc)
http://krbova-kamna.heureka.cz/jotul-f-602-n-gd/re cenze/#section
Pokud chcete větší kamna a dražší , podívejte se na kanadské
http://krbova-kamna.heureka.cz/pacific-energy-true -north/recenze/