Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde by mi v Praze vyfrézovali dvě drážky do oceli?

Zdravím,
poradil by mi někdo nějakou firmu nebo dílnu, kde by mi za peníz udělali dvě 87 a 100mm drážky na stativový 1/4 šroub do 5mm ocel. pásoviny? Chci si udělat panoramatickou hlavu podle tohoto vzoru: technicke-parametry
Bohužel dílnu nemám a tam, kde udělám díry zase nemají frézu. Chci to mít max. přesné. Děkuji za rady.

Až zase tak velký problém to není.Každý zámečník sim s tím musí poradit.Na pásovině si označit rozteče délky drážky vyvrtat příslušný otvor dané drážky,proříznout flexou a následně pilníkem dopilovat na příslušnou šířku drážky.Toto zvládne každý řemeslník,co má co dělat se strojařinou.Na to žádnou frézu nepotřebujete.Jenom trochu fortelu a smysl pro detail.

To jsou sice rady hezké co navrhujete,těch možností je celá řada.Ale......toto je tak nicotná zakázka že firmy které se zabývají plasmou laserem nebo řežou vodním paprskem vás s touto zakázkou neuspokojí.Pro ně to je ztrátová zakázka.A pokud by vám fakturovali cenu jejich práce tak jak píše poihu je lepší si to koupit a ještě pozlatit a vyjde to levněji.Já jsem jenom chtěl upozornit že toto se dá vyrobit i v primitivních podmínkách garáže.

A preco si to vlastne nekupis hotove, nepride mi ze by to bola nejako prepalena ta cena, aby ta to nakoniec nevyslo drazsie ked si to zadas niekomu vyrobit a stejne to nebudes mat tak kvalitne spracovane ako original.

Víte, 1800,- za takovou z prominutím "píčovinu" se mi moc dávat nechce. Když se podíváte na fotografické příslušenství celkově, tak ty ceny jsou někdy až šílené, např. adaptéry nebo mezikroužky. Naštěstí v těchto případech jsou i alternativy, které si drží reálné ceny. Prodejce v nějaké značkové prodejně vám samozřejmě bude cpát kovový kroužek se závitem za 800,- a přitom stejný můžete koupit jinde za 99,-. Jenže u panoramatických hlav je situace horší a tato je ještě "hodně levná". Bohužel nemám žádné známé s garáží a výbavou a věřte, že jsem si dával i inzeráty. Výsledek: Lidi si už nechtějí ani přivydělat. :) Je to tragická doba.

Je to divné že to nelze sehnat. Tedy do Prahy mám daleko, tak nevím.
Ale jinde, kdejaký soukromý zámečník má často frézku.
Nebo vyjet mimo Prahu a frézku mají snad v každé údržbářské dílně u zemědělců. Sice to třeba nebude nějaká ultra přesnost, ale na daný
účel dostačující.

Jinak, ještě jsem si vzpomněl, v Praze, na Zeleném Pruhu, je
Odborné učiliště technické. Byl jsem tam dělat, frézku jsem tam
myslím zahlídnul. (ostatně každé technické učiliště má vybavenou zámečnickou dílnu).
Dalo by se s nimi mluvit. Není to výrobní podnik, kde by to jako zakázku nevzali. V učilišti by to udělal, po povolení mistra, nějaký učeň třetího ročníku.

Dobrý den,tak jsem na ten zázrak kouknul také,takže pár drážek.Na obou koncích drážek vyvrtat příslušné otvory a uhlovou bruskou řezným kotoučem udělat drážky,případně doladit pilníkem.Na těch otevřených drážkách ,jeden otvor a proříznout.
Práce na půl hodiny pro zručného řemeslníka.:-)