Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kuchyně

Zdar,
mam dotaz od zname: Chce si poridit novou kuchynskou linku a vubec tomu nerozumi a nevi co ma chtit. Ma normalni panelakovou, pry je hloubka 45cm, dneska se delaji 60cm, takze by se musel predelavat odpad a voda, to nechce, aby se to neprodrazovalo. Puvodne chtela kuchyň koupit v IKEA, ale maji jen 60cm. V Mobelixu maji 50cm, ale jsou pry drazsi a od nejakeho znameho zas slysela, ze nemaji kvalitu. 50cm by pry bylo v pohode a nic by se predelavat nemuselo.

Nebyl by tu nekdo, kdo porizoval do panelaku novou kuchyn a mohl by dat informace, jak to s tou hloubkou je a pripadne, kam se vydat jeste na obhlidku kuchynskych linek?
Rad bych zname pomohl, ale sam o tom nic nevim a ona je min pohybliva, takze se ji nikam dal po tech obchodacich naslepo chodit nechce, IKEA a Mobelix ma kousek od bydliste.

loading...

Tuhle úspornou hloubku mají v Globusu, ale výběr dezénů dvířek je omezený. Viděl jsem to i v OBI.
Může si koupit levnou bednu a dvířka IKEA, odsunout od zdi a pracovní desku koupit atyp - dělá se 90 cm a seříznout na 70 cm. Vedení vody zůstane za linkou.
Může si vyměnit pouze dvířka a pracovní desku, korpusy použít původní.

A ty skříňky jsou dřevotříska? Tak plnovýsuvná zásuvka se dá koupit, zásuvka na obyč kuličkových ložiscích se dá udělat. bohužel znám šikovnou prodejnu na druhé straně Prahy - na Poděbradské a jsou tam jen do 16 hodin. Vystavená různá dvířka, vybereš dekor, rozměry...

Mluvil jsem s polskýma kolegama (kamioňákama všemi nenáviděnými) a ti mi řekli, že z polska zavážejí jak Mobelix, Kiku, Hornbach, Globus, tak i Švédskou Ikeu nábytkem z PL.No a pak si kvalitu vyberte a dostatečně zaplaťte.Nejlepší je zajet rovnou do PL, nechat si navrhnout kuchyni u nich z minimálně 30 mm silné dřevotřísky a budete se divit, jak se velmi rychle dostanete na 1/4 ceny oproti překupníkům v CZ.Dorazy, dojezdy, tlumiče dvířek skříněk, vše v ceně i s dovozem a montáží.Moji vysněnou kuchyni s ostrůvkem pro vernou desku mi spočítali za 65 tisíc z desek silných 45 mm, včetně barvy na přání (fólie).Byl jsem v Ikea a tam sem nestačil valit bulvy nad cenovkou přesahující 150 tisíc bez dorazů, dojezdů a tlumičů.Dovoz byl sice v ceně, ale montáž samodomo.

Tak i v Polsku umí udělat kvalitní kuchyň, stejně tak i potraviny. Záleží na tom, jakou kvalitu si obchodník objedná. Když to chtějí levně, tak se to někde odrbe.
Mimochodem - proč se spousta nábytku dělá z 16 mm lamina a nikoliv ze standardního 18 mm lamina? No protože šestnáctka je levnější!

Osobně mám dobrou zkušenost s koupí nábytku z Aukra. Přivedl mne na to známý, který zde kupoval kuchyň. Moc jsem mu nevěřil, že za 6000 koupil 3m linku a je to kvalitní materiál. Dokupoval jen pracovní desku. Bylo to od polského výrobce, který vlastní dopravou zadarmo přivezl přímo nábytek k domu. Jednání s výrobcem bez problémů. Jen doprava trvala 3 týdny.
Po zhlédnutí sestavené kuchyně jsem byl hodně překvapen. Kam se hrabe nábytek z různých márketů.
Sám jsem si koupil sestavu skříněk do koupelny i s umyvadlem ve vysokém lesku za 5300 kč.
Naprostá spokojenost. Několik lidí z mého okolí také přes Aukro takto nábytek nakupuje a neměli s ním žádný problém.

http://aukro.cz/listing/listing.php?bmatch=s0-dom_ czech-0819&order=p&string=kuchy%C5%88sk%C3%A1+link a

Tak chce koupit celou novou, vymena dvirek, ... ne.

Asi pry ten Mobelix, pusobili pry seriozne, kdyz se tam byla ptat.

Akorat ji tvrdili, ze kdyz da desku s hloubkou 70cm, tak se pry skrinky 60cm vejdou, je tam vule. Podle meho nesmysl, potrebuje tam 12cm na trubky privodu vody a na odpad a at mi nerikaji, ze je tam vule 2cm. Ale delaji i 50cm skrinky, akorat je to nestandard, tak jsou drazsi.