Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tesla ARS 824 nebo 1PF 067 76 (Repro)

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká z těchto dvoupásmových sestav je lepší...Mám možnost koupit obě za stejnou cenu,proto se ptám jaké jsou lepší.Mám Tesla moderato 1037A.U těch ARSek je v háji jedna vyhýbka (kondenzátor),ale to bych si opravil ;)Jinak vím že ty 1PF 067 76 jsou 8Ω ale zase mají pěnový závěs.Za každou sestavu můj známý chce 250kč.Děkuji za každou radu a doufám že jsem to nenapsal do blbé sekce.

EDIT: Jde mě hlavně o co nejmenší zkreslení a vyrovnaný zvuk (nechci aby to jen dunělo nebo aby to pištělo)

http://www.repromania.net/tesla/ruzne-reprosoustav y-1pf-067-67/ruzne-reprosoustavy-1pf-067-67.php
Jestli máš na mysli tyto, tak ty jsem měl. Svýho času jsem si myslel, že hrají dobře, dokud jsem si nepořídil něco lepšího. Pro běžný posluchače to bude super, rozhodně lepší, než nějaký bedýnky od minivěže. Kdo neměl doma opravdu slušný reprobedny, bude unešen. Na uzavřenou ozvučnici umí slušně zabasovat, přesto zbytek spektra nezanikne. Za dvěstěpáďo je to dobrý. Jen to nesrovnávej s bednama v ceně dvacetinásobku těchto za pár, tam by neobstály.

Ty bedny má brácha dodnes na schodech do sklepa, práší se na ně. Prodávat to nemá cenu a k počítači, či TV je to přece jen dost velký. Možná časem si to synovec zapojí do pokoja, až doroste do pubertálního muzikálního věku (což bude brzo).

Díky takže teda asi ty 1PF... atd,byl jsem na vážkách protože jsem slyšel že ten ARN 567 co je v těch ars 824 má prej lepší rezonanční kmitočet...a co těch 8 Ohmů? Nebude to vadit? Zesík je na 4 Ohmy tak se bojím aby to nehrálo potichu :)

Když ten známej má ty sestavy obě dvě, nemůžeš si je vyzkoušet?

Já jsem tam měl jiný basáky, místo těch původních tam jsou ARN 6618, ale nemyslím, že by to byl až takovej rozdíl.

Pokud jde o impedanci, tak to může hrát tišeji, ale těžko srovnávat, každá sestava má jinou citlivost a jinej akustickej tlak, takže to ve finále může hrát i hlasitěji, než jiná sestava se 4 ohmy.

No pokud bych neměl nároky na větší třípásmové bedny, tak za ty prachy bych opravdu vzal obojí, využití by se našlo.
Mezi hifisty byly teslácké reproduktory vždy dost uznávané.
Basáky mají velmi kvalitní gumové závěsy, které časem nezpuchří, jako u některých i značkových zahraničních repro.
Také mají vyváženou citlivost v celém výkonovém rozsahu a až stoprocentní přetížitelnost (ovšem už za cenu zkreslení).
Podle označení by se mělo jednat o tyto bedny. 1pf06776.html a druhá http://tesla.iplace.cz/menu/reprosoustavy-moje-sbi rka/tesla-ars-824
Obě mají stejné basáky, jen se liší výškovými repro.
První je osmiohmová, druhá čtyřohmová.
Při použití 8ohmové s 4ohmovým zesilovačem, bude elektricky hrát s polovičním výkonem. Ale vzhledem k tomu, že se zesík trochu odlehčí, skutečný výkon bude trochu větší než poloviční. Pokud bude zesilovač dostatečně výkonný, tak rozdíl bude možné vyrovnat jen větším nastavením hlasitosti, na ucho to nebude znát.
Jen pro zajímavost, byly na prodej za tuhle cenu a jsou už prodané.
http://archiv.aukro.cz/reprobedny-tesla-1pf-067-76 -15w-8ohm-pekne--i3124837780 :puff: