Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezvaný návštěvník na chatě - úklid po něm?

Přeji pěkné odpoledne,
předem se omlouvám, pokud je dotaz ve špatné kategorii, ale lepší jsem nenašel.

Věc se má takto:
Minulý týden jsem zjistil, že se mi na chatu nastěhoval nějaký vandrák [letní sídlo, chcete-li - na zimu dostatečně zabezpečená (doufal jsem)]. Nicméně byl jsem tam naposledy v listopadu uklidit sekačku, kdyby náhodou, takže od té doby byla chata bez mého dozoru. Minulý víkend jsem se tedy jel na chatu v rámci jarního úklidu podívat (případně napravit škody, které zima způsobila) a objevil jsem toho vandráka. Problém je v tom, že tam byl od listopadu a navíc, to čuně se rozhodlo vybírat nejbližší kontejnery a přebírat je u mě na chatě (smrad i množství tomu odpovídá).
Policie ČR ho vyhodila, což je sice fajn, ale co s tím bordelem? Na předmět důkazný, který musí být zadržen, to nevypadá... Smrad je to takový, že i policisté, kteří ho vyhazovali, měli drobné problémy.

Nyní prosím o rady, za každou jsem opravdu velmi vděčný.
Máte někdo zkušenosti s podobnou lapálií? Mám se tam vydat s rouškou, rukavicemi a kontejnerem a vyklízet?
Nutno podotknout, že místnost, ve které převážně přebýval, má rozměry 5 x 6 metrů, z čehož dobrých 75 centimetrů do výšky jsou odpadky (bez přehánění!).
Uvažoval jsem také o nějaké vyklízecí firmě, ale nemám s tím žádné zkušenosti...

Díky moc

Jo, tady vyklízeli něco podobného, podle povahy rouška až respirátor a plnili kontejnery. Byli to známí majitelky a ten naplněný prostor byl selský chlév do 1,5m.
Měli tedy možnost se pak umýt a převléci, přeci jen v tom člověk nechce lézt ani do auta.
nevím, jaké tam jsou možnosti, ale asi bych zvážil možnost očistné vatry.

Problém možná bude cena, ale tohle bych asi nechal na nějaké úklidové firmě. Měli by si poradit nejen s úklidem, ale i s desinfekcí.
My jsme tedy řešili "jen" koupelnu vytopenou skrzevá ucpanou kanalizaci pod barákem, ale vůbec jsme neváhali a nechali to na úklidové firmě. Před deseti lety nás to vyšlo asi na 1800,-, tohle bude dražší.

Nechci strašit, ale známý měl přesně tentýž problém. Když pobudu cajti zahnali, tak pracně uklidil a za čtrnáct dní ho tam měl zpět. Ještě si tam drze dal vlastní zámek, aby se tam majitel nedostal. Opět vyhozen cajtama. Tak se to několikrát opakovalo, vyřešila to až zubatá co si pro vágusa přišla.

U nás v Česku nejdou do chládku ani miliardoví tuneláři,

Ono záleží jak kde .. u nás máme jednoho putovního bezdomovce, kteří okupuje kde jaký krmelec, dělá si ohníčky v suchém lese apod. Celkově dost problémový. Loni před zimou se dostal do křížku s místním hajným a skončilo to ruční výměnou názorů. Dostal dva měsíce v "chládku" a zrovna mu to vyšlo na nejchladnější měsíce, takže paradoxě na tom vydělal, protože přežil zimu pěkně v teple. Abych nebyl osočen s předpojatosti jak to má těžké, tak ho jedna dobrá rodina loni pozvala na zabíjačku a pán odmítl pivo s tím, že pije jen Plzeň a kouří jen Malbora .. na nájem nemá, ale na rum a cigára má pořád ...

hele s timhle tyhle lidi počítají.nakýblujou se na zimu někomu do chaty, když je hmátnou tak furt lepší v CPZ s bednou a jídlem nebo na záchytce než venku pod lípou.Jak tazatel píše že ho vyhodili je pro něj prozatím dostačující trest si někde shánět papundekl a drobný na iron, ještě v regionu kde ho každý zná.

...tim nechci řikat že neudělal něco špatného, měl by za to pykat ale to je to oč mu běží.takže z bláta do louže s tim rozdílem že tazatel má nárok na náhradu škody.

Vyklízecí firma vám uklidí ledasco.vybavení stejně nezachráníte...
...pokud se to v tom určitě nechcete přehrabovat, pozval bych tu firmu, zaplatíte pár tisíc, jakéhokoliv bordelu se nebojí a cena nebude v porovnání s tim co by jste zkusil "nic moc"

Veškerou škodu pak můžete uplatnit ---i třeba beznadějně--- na tom squaterovi u soudu.