Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stojanová vrtačka s křížovým stolem

Dobrý den,
Chtěl bych koupit nějakou stojanovou vrtačku a pod ní ukotvit křížový stůl. Např. toto. Kutám z kovu i dřeva a říkal jsem si, že bych na tom dělal dlaby pro čepy. Moje otázka zní, jdou stojanové vrtačky zafixovat v určité poloze tak, že třeba zavrtám 20 mm do hloubky, zafixuju a můžu posuvem dlabat? Bude to v praxi fungovat?
Díky

No jestli chcete na vrtačce i frézovat, tak to si kupte teda hodně velkou a drahou mašinu. Pokud uvažujete o jakékoliv dnešní značce za 5 tisíc, tak na to rychle zapomente. Všechny tyto vrtačky už tak mají vůli ve vřetenu, že se nehodí ani na vrtání do dřeva. Kdo nevěří, ať si v obchodě vyhlédne nejdrahší vrtačku (třeba PROMU za 25 tisíc), vytočí vřeteno na maximum, chytne za sklíčidlo a zakýve...