Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bastl spínač, vyzvánění, telefon.

Zdravím, dotaz pro bastlíře.
Jsou IP telefony které mají vyzvánění pomocí reproduktoru v těle. Bylo by potřeba na tyto telefony nabastlit nejlépe releový výstup který by spínal když telefon začne vyzvánět a jakmile je hovor přijat tak se zase vypnul. Je tedy nejlepší možností přibastlit neco na repráček tak aby když na něj příjde signál relé sepne a jakmile přestane vyzvánět tak zase rozepne.

Měl by někdo nějaký jednoduchý levný nápad jak to udělat? Díky.

On myslel asi k vyzvanaciemu repracku.

Zmeral by som kolko voltovy signal ide na ten repracik (ak je to piezzo tak to moze byt dost na zopnutie tranzistora), mozno bude v serii s repracikom na plosaku aj nejaky odpor tak sa da napojit aj pred ten odpor. Ak by tam kdekolvek bolo viac ako 0.6Vp tak to ide urobit 2 tranzistormi a 1kondikom a 1-2odpory