Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Satelit - monoblok 6°, co chytá ?

Ahoj. Věděl by někdo říci ? mám /LNB/ monoblok 6°,přišroubován za pravý krk z pohledu na satelit, v ohnisku Astru 23,5. Co vidí za družici ten druhý LNB ? Či ještě jinak. Těch šest stupňů mohu k naladěné Astře 23.5, odečítat, nebo přičítat a pak si mohu najít družici sám v seznamu ?

Je připevněný za levý - viděno od talíře směrem k LNB. Nicméně těch 6 stupńů se tedy, chápu-li správně, pouze přičítá, nebo odečítá, podle toho, za který krk je to připevněný. Jiný fígl v tom není ? Pak si teda můžu odhadnout družici, na kterou se dívá.

No tak v tom případě je namířen na 29.5E. Tam taky nic není.

Jiný fígl v tom být ani nemůže. Odhadnout družici sice můžeš, ale trefit se to musí s odchylkou max. 0,2 stupně, jinak to nefunguje, nebo funguje špatně. Záleží na parabole, pokud má ostré ohnisko, její nasměrování musí být velmi přesné.

U nás jsou nejprodávanější monobloky na 23,5E + 19,2E. Tedy rozteč 4,3 stupně. Nebo 23,5E + 28,5E, tedy rozteč 5 stupňů. Šestistupňový má využití minimální.