Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anténa signál

Měl bych dotaz ohledně občasného kostičkování obrazu.
Dříve jsem využíval společné antény, která byla před 12 lety udělaná pro 8 řadovek kde bydlím. Čas od času byly s tímto systémem problémy a nyní odešel hlavní zesilovač a celkové rozvody byly v katastrofálním stavu. Proto jsme se všichni rozhodli společnou anténu zrušit a každý si anténu udělá sám.
Dal jsem anténu na půdu, připojil zesilovač a obraz i signál se rapidně zvýšil podle údajů v tv. Dříve na společnou byla síla signálu kolem 70% a kvalita kolem 60%. Niní mám sílu i kvalitu na 100% a je to i poznat na lepším obrazu. I se naladily další programy co dříve nešli. Mám ale menší problém, že občas se objeví kostičky na mikrosekundu. Zkoušel jsem různě hýbat anténou (signál pořád byl na 100%) a ladit zesilovač, ale kostičky se objevují občas pořád.
Anténu mám LP45F lp45f-d240924.htm
a zesilovač BENSAT 401 http://www.eshop.alfadigital.cz/rozvody-signalu/ze silovace/zesilovace/bensat-ben-401-zesilovac.html
Napájení pro zesilovač mám ze starší antény, kde s ním nebyl problém, tak předpokládám že je plně funkční.

Pár lidí v lokalitě má anténu také pod střechou a prý nemají problém s kostičkováním.
U mne je ale střecha půdy ještě zateplena skelnou vatou (10 cm) a sádrokartonem. Může to být takový problém? Kdo si dal anténu nad střechu, tak někdy nepotřebuje ani zesilovač. Signál je v lokalitě perfektní. Všichni máme stejné antény, jen zesilovače (když ho mají) se liší. Zesilovač by podle mne ale neměl být problém , když je signál z vysílače (kleť) v naší lokalitě perfektní.
Nyní se mi v zimě nechce lézt po střeše a instalovat stožár a raději bych i do budoucna nechal anténu pod střechou. Má někdo nějaký nápad, co by mohlo být za problém?. Musí to být nějaká maličkost, protože jinak je vše lepší, než dříve na společnou anténu.

Kostičkuje.....co?libovolnej kanál nebo jen něco? nebo včechno? různě hýbat anténou je jak? dopředu, dozadu ,nahoru ,dolu, otáčet? zesilovač by měl mít rovnou charakteristiku.... určitě je něco jiného naténa nad střechou, jak pod 3 vrstvami , krytina, zateplení,obložení...
zásada že co nedodá solidní anténa, to se nedá ničím dohonit , to se nedá okecat.
A zesilovač může být také občas přebuzen...
takže bych to zkusil bez zesilovače, pak bych to strčil ven nad střechu a teprve pak bych se zabýval zesilovačem...
mimochodem, vůbec nemusí být dobrý signál tam, kde se nám hodí anténu uchytit a je to pohodlné pro montáž..

Kostičkování není každý den. Nejvíce jsou to všechny ČT, ostatní prakticky vůbec.
S anténou jsem postupně hýbal v podstatě do všech stran i na různá místa na půdě. Žádný rozdíl se nekonal. Signál podle tv pořád na 100%, ale kostičky občas pořád. Nyní je nasměrovaná přímo na vysílač, tak jako všechny v mém okolí. Na střechu se nyní nedostanu. Anténa mi bez zesilovače na půdě nefunguje. Jen při připojení antény přímo v obýváku do tv mi jde vše nádherně a bez kostiček. Vůbec nezáleží jakou polohu anténa měla. Potřebuji mít připojeny další tv po domě, tak anténu chci mít připojenu na rozvod.

aha takže jdete přes rozbočovače? nebo odbočovače? prodávají se s různým útlumem...odbočovač je výhodný tam, kde potřebuji pustit silný signál nadlouhý koax a odbočím ho na kratší vedení...průchozí útlum je téměř nulový, odpočení tak 4dB..rozbočovač mívá větší útlum..
kostičku je to na všech TV?, nebo jen na tom co je nejdál?

Anténář u sousedů vůbec nedával zesilovač, protože prý naměřil hodně silný signál. Jen je rozdíl v tom že anténu mají nad střechou, což bych nechtěl dávat. Napadlo mě také, jestli není zesilovač přebuzený. Jde to nějak upravit?
Rozvody mám přes klasické anténní zásuvky i se satelitním výstupem. TV v obýváku je jako první v řadě a kostičky se vyskytují i na poslední zásuvce. V první anténní zásuvce by neměl být útlum ale takový, aby to bylo špatným rozvodem. Kostičky se vyskytují ve všech zásuvkách stejně. Rozvod je proveden vše do série. Je to blbě, ale tak to již bylo při koupení domu. Již jsem se trochu na rozvod v mém domě ptal ohledně satelitu. Satelit nyní nechci řešit, jelikož natahnu nový kabel přímo do tv.
Bylo to zde: http://kutilska.poradna.net/q/view/102034-antenni- zasuvka?page=r102036#r102036

samozřejmě že může být přebuzený...to by se ale dalo poznat podle toho, že to kostičkuje při pěkném počasí...nakonec to můžete zkusit vypojit...a kokněte se na tuhle mapu tam se dá zjistit i síla signálu z vysílačů na požadovaném místě příjmu...mapglobal.html
proto jsem psal, že bych to nejdříve zkusil bez zesu...

jestli má zesilovač regulaci tak malinko ubrat, jestli nemá, tak se pokoukat po útlumovém článku cca 3dB by mohly stačit...prodávají se v různém provedení....
psal jste, že to máte zapojeno seriově, to si jaksi neumím představit...zásuvka má vstup a výstup...a zapojují se za sebe...protože nějak seriově by jste musel protáhnout jen třeba střední vodič...
no něco na ten způsob, ale musí být průchozí pro napájení..6dB se mi jeví moc, to zeslabí signál na 50%

Zesilovač regulaci má. Zkoušel jsem ubírat i přidávat, ale na kostičkování to nemělo vliv. Jen se trochu zhoršil signál na ukazateli v televizi, tak jsem ho nastavil, aby byl signálv tv na 100%. Zásunky jsou zapojeny na jednu větev všechny za sebou.
Zkusím tedy ještě trochu na zesilovači ubrat.

signál nemusí mít nutně 100%, důležitý je výsledný efekt, nekostičkování..ono je to totiž tak, že při 100% signálu, nemusí už vstup TV tento signál zpracovat a pak následné obvody, které vyhodnocují obsah pracují také na hraně rozlišení, no a občas to nedají a zakostičkuje to...takže raději signýl na 75% a bez kostiček..
většina nezasvěcených si myslí že signál 100%je to nej, ale ono to tak není..
nakonec koukněte na moje stránky....telefon.unas.cz

Pokud jste si to instaloval sám tak to je velký úspěch že Vám občas vypadne takhle signál.jestli to chcete mít jako sousedi nechte si to nainstalovat firmou, která vás toho zbaví úplně.

Výhoda je že máte anténu schovanou pod střechou kde nefouká, potom by jste tyhle starosti měl častější.