Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpoždění proudu

Dobrý den,
chci si udělat něco jako běžící světlo z led ale aby dioda po rozsviceni zůstala svitit. Takže potřebuji před každou diodu dat nějaký omezovač, který příchozí proud chvilku zdrží (asi na 0,2).Dioda má 2mA.
Prosím tedy o radu, jak zpozdit proud.
Předem děkuji za Vaše rady.

To mas teda riadne divne predstavy o elektrickom prude a fyzikalnych zakonoch :)

Normalne sa to robi posuvnym registrom alebo si naprogramujes mikrokontroller, pre laikov na zaciatok trebars arduino.
Sposob co chces ty by vyzadoval pred kazdu diodu dat R-C clen na bazu nejakeho tranzistora, ktory zopne tu diodu. Je to mozne riesenie ale dnes dost nezmyselne (kvoli poctu suciastok a nerovnomernosti spozdenia ak nie su C uplne vybite).