Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodávka elektřiny on RPE

Dobrý den,
Jen se zeptám. Nemáte někdo zkušennosti s firmou RPE /Right power energy/. Jeden známý mi to pořád nabízí s tím, že budu mít elektřinu opravdu levnou a je to prý levné proto, protože elektřina je přímo z burzy.
Nejste přes ně někdo připojený? Každý chce ušetřit, ale něco mi říká, ať se na to raději vykašlu.

Předem díky za každý postřeh nebo radu.
Honza

Možná jsou levnější,ale buď použij tu kalkulačku a prostuduj si jejich smluvní podmínky,hlavně ty malým písmem,nebo zatím počkej na nějaké recenze a zkušenosti jiných.Pozor hlavně na skryté poplatky,nemožnost ukončení smlouvy s rozumnou výpovědní lhůtou,penále za předčasné ukončení,souhlas s fixací cen na několik let dopředu(když cena jde a půjde prý dál dolů),řešení sporů rozhodčí doložkou místo soudu atd.Také oblíbené reklamní triky se snížením ceny elektřiny třeba o 10% se týkají jen ceny silové elektřiny,která tvoří jen necelou polovinu celkové ceny,tj.místo 10 třeba jen 4%.Do ceny je třeba zahrnout a porovnat i stálé platby za elektroměr,tam jsou taky rozdíly.Podezřelé může být i to,když Tě někdo bude nutit honem podepsat,že je to teď výhodné,že mají akci apod.Když takhle naléhají,je to výhodné hlavně pro ně.A aby nalákali další,příště udělají akci znovu a lepší.
Něco jako Mountfield-teď mají akci vše za třetinu,dají do toho miliony navíc za reklamu a ještě za tu třetinu mají zisk.Což znamená,že zbytek roku to prodávají tak za 350% cen.Rabat 250% není špatný obchod.A i za tu třetinu je to většinou u nich dražší než jinde.
Takže já bych moc nechvátal,po podepsání bude možná problém utéct.