Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s vodnym cerpadlom

Dobry den prosim vie mi niekto porabit mam problem s dom.vodnym cerpadlom ked pustim vodu cerpadlo sa zapne co je samozrejme v poriadku no akonahle vodu zastavim cerpadlo sa pri svojom vyp.tlaku nevipne ale tlak padne ato sa opakuje v asi 5sek.intervaloch asi dva min.a az potom udrzi tlak a cerpadlo sa vypne.dakujem za kazdu radu

Najprv by som odmontoval tlakový vypínač a vyčistil prívod tlaku do neho,samotný vypínač netreba rozoberať,potom by mohla býť chyba vo vnútri čerpadla,a nakoniec gumová membrána v tlakovej nádobe,no to by vám čerpadlo stále zapínalo a hneď vypínalo keby bol odber vody,toto robí aj keď je málo vzduchu v nádobe za membránou.

Dobrý den,základ je,zavřít kohout za čerpadlem a zkusit natlakovat,pokud se to děje stále,tak hledat v systému čerpadla.
Pokud to bude jinde,největší problém dělají záchodové napouštěcí systémy,současně se stoupajícím tlakem se opět otevřou,ač již byly uzavřené a připouštějí vodu,tím klesá tlak v systému a čerpadlo může takto cyklovat.
Dle mého názoru to klapkou není,musel by být současně pryč i sací koš a voda by mize- la zpět do studny.:-)

Je jedno,aké je čerpadlo,princíp je rovnaký.Čerpadlo nasáva vodu a tlačí ju do systému,po dosiahnutí tlaku ho cez tlakový spinač vypne.Tak ak nieje odber tak tlak by pri behu čerpadla nemal klesnúť,jedine ak v tých nových je niejaký poistný ventil a prepusí vodu späť do sania a spraví sa kolobeh,no to potom by ten poistný ventil mal menší prepúšťací tlak ako tlakový spínač a v potom to by znamenalo,že nejde tlak na spínač alebo je pokazený ten poistný ventil.Takže alebo je zanesený prívod na tlakový spínač,alebo porucha v čerpadle-ten poistný ventil,ak tam je,alebo je niekde únik tlaku,čiže môže byť to wc.Na starých darlingoch bola taká kovová trubka od nádoby ku tlakovému spínaču a tá keď sa zaniesla,tak výplo niekedy až na 5.5 atm.Posledná vec,že čerpadlo doslúžilo.

Dobrý den,nejprve napíšete docela fundovanou odpověď a pak demagogický výplod,že čerpadlo dosloužilo.Jak může dosloužit čerpadlo,které dává dostatečný tlak?Nevím jak vy,ale mě tato práce živila a vždy jsem se snažil přijít věci na kloub s co nejnižšími náklady,nikdy jsem nebyl a nebudu výměnkář.Jinak vše v dobrém.:-)

Popísal som všetky možnosti od tej najlacnejšej až po tú totálnu,tak neviem čo sa hneváte,je to predsa diskusia.Toto čerpadlo som videl akurát tak na obrázku a dosť týchto nových vecí je len na výmenu alebo oprava je dosť drahá,tak preto tá posledná možnosť,vždy sa snažím veci opraviť,no niekedy to nejde.To mate takto,ak vám tečie sací kôš,tak ho vymenite,napr. za mosadzný,po rokoch znovu cena 10-12 euro,no a dorazové tesnenie je za 40 centov a nik ho nemení len celý kôš.