Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena displeje u tv

Hezky den,
prosim o radu koupili jsme tv lg LG 37LE5500 ale prisla rozbita jelikoz prodejce ani kuryr prosim neresi reklamaci jelikoz to prevzal manzel cizinec a nevedel ze to neni ani pojistene , tak tv tedy chceme sami opravit, a tak se ptam jestli je mozne displey zmenit jinou tv / ale stejna znacka, rozmer a take tipu smart. Dekuji Vam za radu... a popr. oduvodneni proc tak nelze napr.

tv nebyla kupovana jako nova, byla pouzivana a dle prodejce je jasne ze kupuje poskozene a dava dohromady nove... proto resim opravu sam za sebe, jelikoz pohruzky nepomohli a reklamace byla zamitnuta... pro objasneni proc to chceme vyresit, navic pri zpatecni ceste chybi opet nejake zalezitosti, takze se nebudu o tom zminovat... prosim jde tedy vymena z jine tv ci nikoli... na oficialnich strankach jsme nasli zakladni desku ktera je v te druhe TV LG 37LV375S ve foto priloze co by jsme mohli zakoupit ale nemohu dohledat primo te nasi lg37 5500 pro srovnani...

Pisal si ze mas rozbity display. Naco k tomu chces kupovat novu elektroniku to teda fakt nechapem.

Znova opakujem (uz po piate) uspech zavisi od toho ze co je vadne, a ci ten panel ma stejne modelove cislo. To ty ako laik evidentne nevies posudit ze co je vadne, a doteraz si nedal sem ani modelove cislo panela. (a keby si to vedel posudit resp. zmerat tak by si nedaval taketo otazky). Vyrobca si to vie zmerat a vie precitat modelove cislo na nalepke, preto ON moze skladat veci dokopy.

Vseobecne LCD panel je mozne vymenit, ak je panel stejny model alebo aspon kompatibilny (to sa zistuje podla modeloveho cisla panela). A to co si sem vlozil neni LCD panel.

Servisni stranky vyrobce? Mas nejaky special access? (ci to je aj pre normalnych ludi jak ja?) Ma to zaujima ptz zohnat service manual k niecomu je spravidla utrpenie.

Ked nie su stejne resp. kompatibilne tak samozrejme menit nejdu, ja som tie datasheety necital, to ma robit dotazovatel ked sa hra na servisaka. ;)

Mas nejaky special access?

Ano.

ci to je aj pre normalnych ludi jak ja?

pouze pro autorizovaný servisy.
Jinak, ani ve stejným modelu TV nemusí být stejnej (a zaměnitelnej) panel. Pozná se to podle suffixu - ty písmena za modelovým označením. Proto jsem chtěl fotky štítků TV. Podle použitýho panelu je pak použitá i základní deska. Takže i kdyby zadavatel koupil kvůli dobrýmu panelu jinou TV se stejným typem, ale jiným suffixem,je pravděpodobný, že tam bude úplně jinej panel.

Dekuji Vam za odpovedi, takze dle ceny monitoru to opravdu mohu mit novou tv a trochu snizit naroky a mit na ni zaruku, takze ze vseho toho chapu, ze proste sehnat stejnou... no to bude asi mazec... jaka jina by odpovidala teto... model by byl pta se manzel ne ja... d
ja ho chapu je nastvanej, ze to tak doslo, ale chtel by tu tv... tak jen chtel radu jestli se to da ci neda... a jestli jste v tom chytrejsi, tak bude rad kdyz poradite....

Tak ona ta druha tv je lg LG 37LV375S kterou by jsme mohli zakoupit kvuli displey ok, jelikoz to mela byt prvni rodinna tv a prisla bohuzel napadrt myslim tu uvadenou LG 37LE5500... ale vnitrek ma vpohode... a ta druha zase ma v pohode displey ale vnitrek kaput....d

ja vim ze by bylo jednodussi pouzivat tv ktera ma panel dobry ona ma stejne frekvence

ked ma vnitrek kaput, tak nemozes vediet ci ma vpohode display. Display obsahuje elektroniku a milion kontaktov, ktore mozu byt tiez vadne.
Existuju urcite firmy ktore tu novu s rozbitym panelom rozoberu a vymenia panel za novy a urcite bezchybny a kompatibilny, neviem kolko za to ale chcu, ale panel 37" stoji tak do 100eur, mozno aj za 60 sa da apod., skus obvolat nejake opravovne alebo priamo servisne stredisko LG ze kolko chcu za vymenu panela (plus novy panel samozrejme)

P.S. alebo ak mas moznost rozobrat tu pokazenu a vymenit to najprv na test, tak to mozes skusit. Najprv kupovat a potom menit je riziko, nemusi to byt ani kompatibilne, to sa zisti az po rozobrati. Na kazdom paneli je zo zadnej strany nalepka s modelovym cislom, ono by stacilo aj porovnat to cislo (na to je nutne TV rozobrat samozrejme)

tak to zalezi na tipu zakladni desky u obou televizi pri stejnych parametrech, nezavisle na vel. monitoru, a stejne konektory / ja to mu nerozumim proto se ptam nez koupit tu druhou, co by pak lezela / a prekladam manzela ktery je take cizinec... tak doufam ze pisu srozumitelne...d dik za pochopeni

malo by sa to dat vymenit ale neni to 100% iste, dokial si nepozres modelove cisla panelov. A uz som pisal ta druha moze mat vadny/odpaleny panel, nechapem odkial beres istotu ze ma vporiadku panel. Z toho dovodu sa neda odpovedat ci mas kupit alebo nekupit. Jedina normalna odpoved je ist do servisneho strediska LG a objednat si novy kompatibilny panel.
(alebo otvorit tu tvoju TV pozret si jake tam je modelove cislo panela a objednat si stejny alebo kompatibilny kdekolvek.

... prodejce ani kuryr prosim neresi reklamaci ...

A to jako proč? Jaký uvádí důvod? Pohrožení kontrolou ČOI nepomůže?
Zkus se obrátit na Poradnu pro spotřebitele, co Ti poradí ohledně reklamace (otázka samozřejmě je, jaká doba už uplynula od převzetí).
Než se pouštět do pochybné výměny panelu, po němž určitě přijdeš o jakoukoliv záruku do budoucna (co když na té TV za rok a půl odejde elektronika? To budete taky měnit sami?), bych raději řešil tu reklamaci.