Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z ceho detsky domek

Dobre odpoledne
hodlam se pustit do stavby detskeho "domecku". Neco jsem si nakreslil (viz prilohy) a tak nejak jsem si rikal, ze zakryt konstrukci by bylo pohodlnejsi necim deskovym nez prknama.
Poradite mi neco co bude v pohode odolavat venkovnimu prostredi a nezruinuje me to? Neco jako "vodeodolne OSB"?
Steny se rozhodne budou necim natirat/malovat na barevno
Diky

domek2b.jpg
domek2a.jpg

Deskovy materialy na ven, co vydrzi dyl nez dva roky, znam akorat dva - plast a vodeodolnou preklizku. A u obou je nutny jeste vybirat, plasty z hlediska UV stability, preklizku z hlediska dreva a eventualni povrchovy upravy.
Oboji neni 2x levny, snad obalova borova vodeodolna preklizka, ta ale vyzaduje hodne prace s tmelenim, jinak vypada desne.

Toho jsem se bal, ze nic takoveho nebude...
Vodeodolnou preklizku znam a mozna bych ji i pouzil jako druhou stenu na tu lezeckou stranu (a mozna vyresil i nejake naklapeni ;o)

Prkna samozrejme nejsou problem a pravdepodobne jich doma i mam dost na celou stavbu, ale bude to s nima slozitejsi prace nez s nejakou deskou. A diky tomu, ze cilem je mit domek ruznobarevny tak mi navic prislo prken skoda...

Chlapi, já nechci být za připosránka, sám nesnáším když jsou děti udržované v přehnané čistotě a zakazujem se jim kde co, aby si náhodou neublížily. Ale jak řešíte to lezení po "stěně"? Děcka na fotce jsou ve výšce metru a půl, dvou metrů? Pod tím betonové dlaždice...

Fakt nerejpu, ale přijde vám to bezpečné? Je fakt, že jsme taky vyrůstali všelijak, sám mám nejednu zlomeninu z dětského věku, ale spoustě věcí, když se zamyslím, se dalo předejít.

Nedaval bych ty dlazdice -> dopad je pak do mekke travy. Pokud by se to tam okolo moc vydupalo tak bych to videl na nejaky mensi kacirek
Otazkou k zamysleni je jestli je uplne duvod nekterym vecem predchazet... Samozrejme v ramci zdraveno rozumu