Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topný žebřík

Dobrý den, dělali nám novou koupelnu a mame tam topný žebřík. není připojen do otopné soustavy, bude ohřívan jen el.topnou tyčí. Dotaz, musí tam být nějaký pojistný ventil? je to prý jen napuštěné obyčejnou vodou neni tam žadný ventil nic.

U těchto žebříků pokud vím funkci "pojistného" ventilu plní prázdný prostor v horní části žebříku v kombinaci s termostatem, který vypne topení při dosažení max. teploty.
Takže jak se voda zahřívá a roztahuje, stlačuje vzduch v horní části žebříku. Kdyby byl žebřík plný vody, tak to někde rupne...
Výrobci to dodávají už naplněné i s tou vzduchovou "pojistkou".