Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění rzi z hodinek

Dobrý den,

Našel jsem doma hodinky, na tlačítku, nebo jak se tomu říká, byl zelený nános něčeho, tak jsem ho seškrábal a pod tím byla rez, samozřejmě nemohu dát přes noc hodinky do octa, tak se chci zeptat jestli to nějak půjde.

Děkuji za odp.

No ocet stejně na rez nepomůže.Ta vrchní zelená vrstva byla asi mědenka,jestli je povrch z nějaké mosazi nebo sůl z chromu.Pokud se k tomu trochu může,tak bych to zkusil vyleštit nějakou brusnou pastou,ale aby se nezalepilo tlačítko.Případně kapku odrezovače na párátko s vatou a otírat to a pak suché oškrabat..