Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení termostatu na akumulačky

Dobrý den,
mám takovej problém.
máme staré akumulačky kde je i (asi) originální termostat neznám značku...
ten termostat ale již nefunguje správně(blbě spíná ventilátor a někdy nejde vypnout).
koupil jsem nový termostat značky rego.
na tom starým termostatu je zapojenej jenom 2ma kabelama (oba černý) na COM a na OC tuším.
další 2 kabely tam jsou smotaný (hnědej a zeleno-žlutej) asi zem a napětí.
když připojím ty černý kabely do novýho termostatu tak sice svítí (tváří se že je funkční) ale nespustí ventilátor.
jak to připojit správně aby to fungovalo?
na tom termostatu jsou totíž 4 svorky (3,N,U1,U2)
N a U1 je na spouštění (aby to hřálo) 3 a U2 by mělo bejt na ventilátor
bohužel po rozdělání akumulaček tam jsou jiný barvy kabelu než ve zdi,takže nevím kterej je kterej...
nějaký schema nebo rada jak to zapojit? díky

schema zapojení je tady http://www.hagard.sk/buxus/docs//products_manual/M icrotherm_REGO_termostaty.pdf . je potřeba prozvonit jednotlivé vodiče mezi kamny a termostatem a přeznačit. jinak akumulačky hřejí i bez ventilátoru . ventilátor je ovládán termostatem a rychlost přepínačem , druhým se vypíná a zapíná ventilátor přes kolečko termostatu. na dva vodiče lze zapojit ventilátor pouze na jedny otáčky a bez funkční kontrolky. p
Pozor je tam 230 V !