Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akustický plašič krtků

Dobrý den, s úspěchem používám solarní plašič krtků, v zimě však z důvodu nedostatku slunce přestal fungovat, protože dobíjecí tužková baterie nemá dostatek proudu. Myslel jsem,že ji vyndám a dobiji v nabíječce, ale je tam napájena.co se stane, když přes zimu k ní papalelně připojím normální baterii? zkoušel jsem to a funguje to v poho. Jen mě jde o to, zda při dobití té původní(sluncem přes solar), nepoškodím to zařízení tím, že vzroste kapacita, protože napětí by mělo zůstat stejné, že? případně jde přes solar dobít i umělým světlem? děkuji

Ano solarny clanok funguje aj pod umelym svetom, daj to pod nejaku 100W ziarovku s koncentrovanym svetlom apod na par hodin apod.
P.S. pripojenie baterky viz jirka
P.S.2. o efektivite takychto "plasicov" sa da dost pochybovat (napr. tie na komare funguju asi tak ze na to komare spokojne sadaju ked si chcu oddychnut :D, to na krtkov asi tiez nebude mat ziaden svetoborny efekt)