Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvložkování komína ???

Dobrý den,
K čemu je vyvložkování komína? Opravdu je to funkční věc nebo jen dobře zaplacený produkt? Provádíme rekonstrukci přízemí domu a chceme dát do obýváku krbová kamna s výměníkem (7,6kW do vody, 2,9kW do vzduchu, celkem tedy 10,5 kW). Dům je ze šedesátých let, stejně jako komín. Je z plných cihel, čtvercového průřezu 150x150mm. Komín se používal celá léta...v seknici na něj byla připojena kamna se sporákem. Komín je dle mě v dobrém stavu...spáry se nedrolí...trám žádný zazděný :-) Mohu do něj připojit krbovky? Nebo se musí vyvložkovat? K čemu je dobré vyvložkování?
Děkuji

Zdravím, podle norem se nemusí komín vložkovat. Každopádně to chce komín hlídat tak jak udává dnešní vyhláška, a to z toho důvodu krbová kamna této doby mají výrazně nižší odvod spalin oproti dřívějším kamnům tř.Petry což znamená dehtování komína a jak vám začne dehtovat komín tak po několika letech vám to bude prostupovat přes omítku do místností a v horším případě vám ty dehty chytnou a po zkušenostech po požárech vždy jednovrstvý zděný komín praskne. Takže vám poradím pravidelně kontrolovat. S pozdravem Kominík