Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde měřit stav nabití AA NiMH baterie podle napětí naprázdno?

Je možné nějak rozumně měřit stav nabití AA baterky podle napětí naprázdno? Asi se to bude lišit kus od kusu, takže to má smysl jen u nabíjecích , co? Chtěl bych to měřit třeba s přesností na 20% kapacity baterky. Máte s tím někdo zkušenosti? A nebo se ta baterka nabije pokaždé jinak a je to tedy nekalibrovatelné? Pomohlo by v tomhle případě třeba měřit napětí po každém nabití (a ihned po nabití nebo po nějakém ustálení - hodiny)?

Úplně přesně se ti podle napětí kapacita odvodit nepovede. Vybíjecí křivky baterií i akumulátorů závisí na typu zatížení. Obvykle po rychlém poklesu následuje delší úsek konstatního napětí. Pak následuje poměrně rychlý pokles, nebo pokud je akumulátor chráněn, odpojení.