Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kondenzátor nakrátko

Nabil jsem 5mF kondenzátor na 120V. Když ho vybíjím nakrátko, tak dodělá celkem hlasité rány a v materiálu to udělá dúlky půl mm. Škodí toto vybíjení nakrátko kondenzátoru údajně elektrolytický. ROzměry 3cm průměr, 5cm výška.

Pokud chceš takto blbnout s kondíkama, pořiď si nějaký výkonější tyristor, cívku a postav si coilgun, s tím je docela prdel. V práci jsem si půjčil na dobu neurčitou 32ks kondenzátorů 33mF 70V LowESR a s nima je teprve sranda, energie okolo 2500 J, ty máš ubohých 36 J, tak si to představ ...