Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Impregnace dřeva

Na jaře budu montovat novou terasu a před tím musím naimpregnovat podkladové hranoly. Jelikož ale nebudou vidět, tak bych je prakticky nemusel hoblovat, ale nevím, jest-li by nebylo lepší je před impregnaci ohoblovat. Moje otázka tedy je: aby byly kvalitně nasákle impregnací, je lepší je ohoblovat, nebo nechat nehoblované?

Z mého laického pohledu bych ohoblobal. Nehoblovaný chlupatý povrch lépe "váže" vlhkost a stejně tak může být příčinou nedokonalé impregnace. To by nemělo platit u řeziva s fabrickou hloubkovou penetrací. Nicméně opakuji že v této otázce cítím být hlubokým laikem.

Dík za postřeh. Já jsem uvažoval zcela opačně, a sice, že když bude povrch "chlupatý", tak pojme víc impregnace. Ale asi se mýlím. Spíš bude pravda Tvé tvrzení, že chlupatý povrch lépe "váže" vlhkost.
Je rozhodnuto. Hranoly se budou hoblovat.
Děkuji za odpověď.