Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podezdívka plot

dobrý den, na jaře se chystám budovat plot, který bude zhotoven ze štípaných bloků a výplně dřevěná pole. Plot je dlouhý 40m a je ve svahu, u kterého je převýšení na těchto 40m cca 3m. Základ nechám vyhloubit do cca 80-90cm (jak se zadaří). Měl bych k tomu několik dotazů:
- chtěl bych si objednat mix betonu do základů. Kolik ho tam mám nalít? nebude mít tendenci stékat "dolů"
- když tedy beton vydrží a nesteče, jak mám potom srovnat do roviny jednotlivá pole podezdívky?
- v místech sloupků dám do základů roxory....píše se, že se má spodní beton od vrchních tvarovek penetrovat proti zemní vlhkosti... abych tam necpal ipu, mohu tam dát nějakou tekutou lepenku a kolem omazat i ty roxory?
- a potom na té hydroizolaci začít stavět plot?
blíže v příloze

zatím díky za zkušenosti

Roman

všem díky... ještě bych měl jeden dotaz.... počítám s tím, že roxory dám vodorovně po celé délce plotu a svisle 2ks ve sloupcích, kde ty roxory půjdou až od spodu ze základu. Je potřeba dát průběžně svisle roxory do každé ze štípaných tvarovek? A až od spodu ze základu? nebo by stačilo třeba do každé druhé/třetí...? děkuji