Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zabetonovat šroub M8, aby se neprotáčel ?

Dobrý den. Plánuji zabetonovat do zdi 4 tyče M8 o délce 15cm v prostoru 15x15 cm.

Je to zeď stará - částečně dutá. Mám již vybouraný tento prostor do hloubky 20cm.

Prostor hodlám doplnit cihlou + beton a mezi to chci vložit ty tyče, ale jde mi o to, aby se ty tyče, které budou po zabetonování ve zdi, při utahování šroubů neprotáčely - až budu k těm tyčím připevňovat matkami železnou desku.

Jakým jednoduchým způsobem bych mohl tyto tyče zajistit proti protáčení ?

Hlavně nemyslím nic na tyče navářet - což by bylo nejlepší.

Dříve existovaly takové šrouby pro bojler, které byly na konci jakoby rozpláclé, takže se po zabetonování nemohly již protočit.

Když by takové šrouby ještě existovaly, tak bych tu závitovou tyč spojil spojovací šestihrannou maticí M8/24 ( nebo delší - jestli se vyrábí )a do ní bych našrouboval tu jakoby rozpláclou tyč a vše zabetonoval mezi cihly.

Vyrábí se ještě takováto jakoby rozpláclá tyč - šroub - do zdi ? Zatím se mi nepodařilo takový šroub nikde najít.

Děkuji.

Pokud jsem to pochopil správně, tak by mělo stačit na konec tyče našroubovat třeba 3 matky (1 by asi stačila, 3 pro sichr) cca 2 cm od sebe úplně navolno a toto kvalitně zabetonovat. Při utahování venkovní matky se zabetonované matky neprotočí, takže to musí držet. Navíc toto řešení je demontovatelné, tyč půjde případně vyšroubovat.