Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uchycení bojleru do cihel

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o pomoc. Koupil jsem bojler Ariston Velis 80, jehož váha je po naplnění vodou cca 106 kg. Bojler mám v plánu instalovat do koupelny vodorovně, kde je zeď ze starých cihel. Chci ho uchytit na 4 originální háky, které dodává firma Ariston. Na každý hák připadnou dva šrouby M10 tak 100 mm dlouhé. Do vyvrtaných děr chci použít chemickou kotvu, do které dám hmoždinku a zašroubuji šroub. Chci se zeptat, zdali je takto dimenzované uchycení pro tuto aplikaci vhodné? Děkuji za případné odpovědi.

Do chemické kotvy se nevkládá hmoždinka ale přímo závitová tyč a po zatvrdnutí chemie (cca za hodinu) rovnou montuje, zavěšuje, kotví... Pokud chcete použít hmoždinku, nekupujte chemii. Zbytečnost. Pro chemii se vrtá otvor o 2 - 4 mm většího průměru než je průměr závitovky. Hloubka otvoru je desetinásobkem průměru. Před aplikací chemické kotvy je otvor bezpodmínečně nutné protáhnout kulatým kartáčkem a vyfoukat z něj volný prach. Aplikovat lze pouze do dokonale čistého kotevního otvoru.
Váhu 100 kg bez problému unese jeden jediný šroub M10.

Dobrý den, děkuji za odpověď. Spíše než o to, zdali tu váhu unese šroub, mně jde o tu zeď. Jak jsem psal, cihly jsou staré, různě se drolí a mám strach aby váhu bojleru unesla samotná stěna, vzhledem k tomuto problému hledám co nejvhodnější řešení ukotvení bojleru na zeď.

Pevnost zdiva celkovou nosnost pochopitelně taky ovlivní. Mírně. Jsou to plné cihly? Pak nemám obav trefíte-li se do cihel a ne do spáry. Jestli jsou tam dutinky budete potřebovat košilku. To je takový košíček - sítko. Dá se pořídit v metrovém kuse a odstřihujete podle potřeby nebo hotové košíčky na přesnou míru. Jo a ještě.. není to desítka příčka?

bojler dražice 120l taky vodorovně, váha jest určitě větší a usadili jsme ho na 4 chemické kotvy průměr 12 do příčky z klasických pálených cihel, která je vyzděná na její výšku .drží bez problémů cca 8 rokem.toho co popisujete bych se nebál.

Dal bych si pozor na to aby jste netrefil spáru, jestli to jinak nepůjde a je možnost ještě bych ty kotvy klidně protáhnul skrz zeď a z druhé strany zajstil spojením nějakou pásovinou nebo aspoň a každou z nich dak širší podložku.cca 10x10cm.