Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Napajedlo ve stáji v mrazu.

Ahoj, mám ve stáji napajedlo pro koně, které zamrzá. Jedná se o plastový žlab cca 800x500x300mm, vložený vyrobené dřevěné bedny a odizolovaný polystyrenem.(po stranách cca 100mm a zespoda asi 250mm) Samozřejmě zvrchu otevřený.
Neporadil by mi někdo, zda lze použít vyhřívací kabel pro akvária, nebo "podlahové topení" nebo něco podobného, aby voda nezamrzala? (popř.jak drát připojit a ve vodě zabezpečit, jaký by měl mít výkon a podobně?)
Nemáte někdo zkušenost?

Díky, Gába.

Zdravím, určitě je nějaký topný kabel, zeptejte si někde kde prodávají zboží pro farmy a tak. Na googlu je firem více. Kabel ale raději vložte to nějaké trubky či přidělejte na spod žlabu pod kryt z poloviny větší plastové roury, aby ho koně nekousali. Určitě Vám poradí a to i se zabezpečením. Např. : http://www.driml-napajecky.cz/cz/drubez-holubi/vyh rivaci-podlozky/
http://www.driml-napajecky.cz/cz/kone/topne-kabely -vyhrivani-potrubi-827/

Dobrý den, díky za reakci. Zkusím asi nějaký ten kabel. Ale není mi moc jasné, jak v takovém případě regulovat teplotu, aby voda nebyla příliš teplá. Mám v plánu vyhřívání zapojovat, když padne teplota pod nulu a nepočítám, že by výhřev stačil když bude -20 stupňů, ale jak spočítat jaký je potřeba výkon na určitý objem vody?
Díky, Gába.

Dobrý den,
jako celoživotní chovatel také stále řeším podobné problémy.
Pokud máte pod koryto přístup,tak bych určitě zdroj tepla dal ze spodní strany,už jen kvůli bezpečnosti úrazu elektrickým proudem.Různě jsou prodávány vyhřívané desky,které mají určitou teplotu a jsou ošetřeny vlastním termostetem,takže nehrozí přehřátí,tudíž popálení zvířete,nebo poničení plastového koryta a zabránění možnosti vzniku požáru.Pokud profesionálně nehovíte elektroinstalacím,nechte zapojit odborníkem v rámci bezpečnosti své a svěřených živých tvorů.Posílám pár odkazů::-)

http://search.seznam.cz/?q=topn%C3%A9+desky+pro+se lata&sourceid=szn-HP&sgId=kvk-hxPm40IjY0-ixXt1QNwo kSm7kSpvzimvYGpfzq%3D%3D&oq=topn%C3%A9+desky&aq=0& thru=sug&su=c

http://search.seznam.cz/?q=topn%C3%A9+koryto&sId=J z55S8XFwzayENyAoyQw&sourceid=top&sgId=kvk-hxPm40Ij Y0-ixXt1QNwokSm7kSpvkS4oYGzazL%3D%3D&oq=topn%C3%A9 +koryto&aq=-1&su=b

Dobrý den, díky moc za radu, topné desky zní velmi dobře, mám však jen jednoho koníka a nechci investovat 2000,- do výhřevu. Ale u více koní se to už jistě vyplatí. Pod koryto přístup mám, kvůli vymývání, takže i levnější varoantu - nějaký ten kabel umístím pod něj. Díky.

Tak zkuste další můj návh,přilepte zespodu ke korytu chemoprenem,připojte na nabíječku,potřebujete hlavně bezpečné napětí.Když potah dobře připevníte,hlavně,aby nenavlhnul,tak musí sloužit OK.Ten potah jsem kdysi instaloval na ořev psí boudy pod koberec a sloužil perfekt.Vyberte nějaký bez výstuh,lépe se natvaruje podle koryta.A ten potah by mohl napájet i na pastvině,kde není proud fotovoltaický panel.:-)

http://www.zbozi.cz/hledani/?q=vyh%C5%99%C3%ADvan% C3%BD%20potah%20do%20auta&razeni=nejlevnejsi