Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem impregnace nového dřeva

dobrý večer, jak nejlépe a nejkvalitněji naimpregnovat nové vyschlé dřevo v domácích podmínkách? Ponořením do vany s impregnací (na jak dlouho?)?, nástřik, nebo nátěr? A kolikrát natřít/ ponořit do impregnace? Myslim si, že v mém případě nástřik mi připadá zbytečné plýtvání impregnaci. děkuji za odpovědi Roman

Nejúčinnější je máčení...Záleží na jaké to máš použití, jak to je velké ... V domácích podmínkách asi ta štětka. Pokud to máš ale na nějaké palubky nebo už něco vybroušeného do hladka, tak musíš počítat s tím, že pokud ta impregnace je na bázi vody, dojde k naboptnání dřeva a budeš muset brousit znovu. Tím tu naimpregnovanou vrstvu místy obrousíš a budeš impregnovat znovu s tím, že už naboptnání dřeva nebude tak velké. A tak asi 2x až 3x dokola. Potom už by to mělo být Ok.