Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrada za lozisko.

Chtel bych poprosit jestli by nekdo nevedel nahradu za lozisko NMB 608dsd07 (England). Treba od vyrobce SKF, ZKL, nebo neco takoveho levnejsiho. Jedna se o lozisko z vysavace Rowenta, pouzivam ho jen v kulne na vysavani a loziska uz jsou po smrti. Tak bych je rad vymenil, ale cena za NMB loziska mi prijde prehnana.

Jedno lozisko je tam NMB 607Z a druhe NMB 608dsd07.

Dekuji

Já takhle loni sháněl ložiska do ponorného čerpadla-made in China,tak jsem ho vykuchal,zašel do prodejny ložisek u nás(Cravt) a tam se jen koukli,změřili,zeptali se jestli chci obyčejné nebo kvalitnější a stálo mě to i s novým guferem asi 60 korun.
Myslím,že na občasné vysávání stačí taky nějaké levnější.

Dobrý den,potřebujete ložisko 607,608ZZ.Tato ložiska jsou od pár desítek kč po kolik set.Doma máme vysavačů několik,pokud jsem měnil,tak ložisko okolo 40kč,ono to desetinásobně dražší totiž desetinásobnou dobu nevydrží,postupně se teplem vyhřeje mazací tuk a vyeče a ložisko se vydře,ale trvá to opravdu několik let pravidelného vysávání.Měnil jsem i kamarádům a spokojenost.Kupte někde v ložiscích,nebo ve sportovních potřebách,ta 608ZZ se používají v kolečkových bruslích,vím to,měnil jsem je kdysi svým dětem v bruslích.:-)

search.seznam.cz
http://search.seznam.cz/?q=607ZZ&sId=sBYq3hnvwYADE OE-D-PZ&sourceid=top&sgId=kvk-hxPm40IjY0-ixXt1QNwo kSm7kSpjknRNYGmbTL%3D%3D&oq=607ZZ&aq=-1&su=b

Dobrý den. Vysavačová ložiska doporučuji a používám zásadně RS***C3 viz příloha. Zetka nejsou dost těsná proti prachu a vysokoobrátkový motor ve vysavači požaduje ložisko "volnější". Měnil jsem ložiska v agregátu centrálu, kde obdoba RS byla v pořádku a cosi jako ZZ totál. Po výměně za standartní RS agregát ječel jak siréna. Volná ložiska problém vyřešila, k veliké nelibosti servisu CV, kde už se těšili na prodej nového motoru.