Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vestavná osvětlení

Dobrý den,

měl bych dotaz pro zdejší kutily. Rád bych pořídil při rekonstrukci koupelny vestavná led světla (jen pro představu)
CLICK

chtěl bych se zeptat, o kolik se musí snižovat strop? Jde mi o to, abych se po snížení necítil v koupelně jak ve staročeské chaloupce. Popřípadně je nějaké řešení jiné, pokud nechci mít klasický lustr?

a další dotaz, jak je řešeno toto schodišťové osvětlení? CLICK
Kolik se zasekává do zdi atp.

Díky

Na to neexistuje univerzální recept. Kupte nejdřív svátidla a pak pokračujte podle nákresu výrobce, jinak budete znovu sekat a zdít.
Koupelna - nebezpečný prostor se zvláštními požadavky na provedení elektrických rozvodů a zařízení. Doporučuji konkrétní návrh odborníkem, včetně instalovaných svítidel.

teď mám výhodu v tom, že jsou všude holé zdi, bez omítek apod. Nyní se bude vysekávat kvůli elektroinstalaci, tudíž už si tak nějak plánuju kde co bude a jsem zvědavej jak se toto osvětlení provádí, klasické lustry nechci. Není problém snížit strop, spíše mi jde o kolik, jestli postačí kupříkladu když mají světla hloubku 70mm tak snížit strop o tuto hodnotu + nějaké místo pro kabel takže cca 100mm atd.

jo, takovejhle propocet je OK. Na co se snazi mirek upozornit, je, ze koupelna ma svy, znacny, specifika. Takze napriklad svetlo nemuze bejt nad vanou(nejen), nebo musi bejt na nizky napeti, ale v tom pripade zase jsou nejaky pozadavky na zdroj a jeho umistneni, pokud ty svetla maj kovovy soucasti tak se musi pospojit... je toho moc a moc, nejen co se svetel tyce.

Já mám v koupelně (i jinde v domě) tohle, na výšku se to vleze do SDK. Takže nebylo třeba žádného dramatického snižování stropu.

U schodiště mám osvětlení řešeno led páskem 30cm, nalepeným zespod na stupnici. Ovládáno je to PIR čidlem, zvlášť pro každé rameno schodiště. PIR je upraveno, komerční čidla totiž ve výchozím stavu málo citlivá na vnější osvětlení.