Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s kotlem Dakon DOR 32D

Ahoj, chtel bych poprosit o radu jestli se s tim nekdo nesetkal. Jiz druhou sezonu resim zajimavy problem s kotlem Dakon DOR 32D. Popisu situaci.

Pokud nalozim kotel plny drevem (plnou nasypku), tak kotel nedela zadny problem, kouri krasne bily kour.

Ale pokud kotel nalozim uhlim a pokud dam plnou nasypku, tak mi kotel zacne nehorazne kourit z komina, jedna se o takovy tmavy (nekdy do zluta), zabarveny kour ktery je velmi husty. Neco jako kdyz date do studeneho kotle uhli.

Pouzivam predepsane uhli Orech 1 (zkousel sem ruzne dodavatele). Kotel i komin udrzuji cisty (1x mesicne vse cistim). Prisun vzduchu ke kotli je resen pootevrenym oknem. Zkousel jsem otocne klapky na boku kotle ale bez nejakeho vysledku. Kotel tedy neboucha ale jen hodne kouri. Ale jinak i na to uhli hori bez problemu a udrzuje si teplotu od 70-80C pri seplem cerpadlu.

Mel jsem tu i kominika a ten zkontroloval a promeril komin a rikal ze tam problem neni. Nenapada nekoho neco?

Pokud dam do kotle treba jen jeden uhlak a nezasype se vespod kompletne sachta az k rostu tak uhli hori normalne. Ale nemohu proste naplnit nasypku uhlim.

Dekuji a preji hezke svatky.

Podle toho co píšete to vypadá, že kotel má snahu hořet prohoříváním, a ne aby kouř a plamen šel přes přepážky,/odhoříváním/ jak by měl po roztopení. Tenhle kotel jsem kdysy také měl a vcelku to fungovalo, až na malou životnost.Při topení dřevem a hnědým uhlím nezakouřil po zahřátí skoro vůbec, násypka byla plněná nadoraz/.
Bylo by asi potřeba zkontrolovat těsnost přepážky v horní části násypky, taky zda funguje za-
tápěcí klapka/zda při uzavření po roztopení těsní/ a zda je v poslední komoře na dně správně usazen kryt pro vymetení popela nad popelníkem, aby tto pořádně těsnilo.
Tahle na dálku je to problém něco řešit, jenom ještě tenhle kotel potřebuje větší tah komína.
Hodně zdaru.