Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Piecka na etanol ?

Nazdar,
Rozmyslam akym sposobom vyhrievat chatu na zahrade. Drevom a inym tuhym palivom nemozem tak pokukavam po niecom na lieh. Teda, elektrinu tam mam, ale to vyjde asi najdrahsie. Preto rozmyslam, ci nie je nieco napriklad na denaturovany lieh, alebo nieco podobne. Pri horeni etanolu by nemali vznikat ziadne skodliviny, cize teoreticky by to slo na chate pouzit. Ma s tym niekto skusenosti ?
Dakujem.

No, tak som to preratal, a na moje velke prekvapenie veru etanol vychadza drahsie ako elektrina. Nie o vela, ale trocha hej. Ceny som bral take priemerne co som nasiel v eshopoch.
Takze tadialto cesta nevedie, hm
VEdeli by ste teda poradit este nejaku alternativu k elektrike, ale nemam komin, to je ten problem. Vychadzal by napriklad lacnejsie plyn ? Ale tam je zas problem s prenajmom flase, plnenim atd., cize to asi skor nie.

A,to by bylo tak těžké udělat si komínek.... Předpokládám že to je nízká stavba, lze udělat z cihel (klasicky stačil by bez vložky) nebo koupit pár metrů stavebnice, nevyšlo by to draze,vykopat a vylít základ betonem ,nebo koupit pár metrů nerez komína,napojit petry pár polínek a tepla na rozdávání za pár korun, když se naplní hn. uhlím a nechají odhořívat shora, budou bez obsluhy a kouře hřát dle nastavení 12 i víc hodin sama,žádný problém, jen ten komínek :-)

Popřemýšlejte ale s těmi "petrami" chybu neuděláte,vím to, topím v nich jsou levné umí všechna paliva, (každé jiným způsobem) když se topí dobře z komína z 90% není nic vidět, vždycky budete mít odpadové haluze atd., je-li prostor menší dvě polínka a je vystaráno ale minimálně doporučuji tento typ: http://krbova-kamna.heureka.cz/thorma-kerpen-2u4p/
dají se sehnat i levněji a pokud chcete i pohled na oheň existují i petry prosklené, je-li vytápěný prostor větší pak jsou i 7 a 8 kw verze (i prosklené)Kamínka jsou totiž určitá nezávislost.

Navíc, já doma když v petruškách zatopím hodím na plotnu konvičku s vodou na kafe čaj, zkrátka pohoda, tu atmosféru co dají kamínka, to není jen "fyzikální teplo" to je teplo domova, ovšem pochopitelně máte-li komín pak si tam můžete zapojit cokoliv co bude mít menší nebo s komínem shodný průměr odtahového hrdla, tzn. sporák, brutar nebo jiná kamna dle potřeby.:-)