Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení talčítek do USB?

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Nedávno jsem si sestavil menší krabičku ve které mám 3 tlačítka. No a můj cíl je, zapojit je přes USB do PC, ale aby byla tlačítka brána jako programovatelná. Takže zapojím, zapnu nějakou gamesu, nastavím tlačítka a hraju. Akorát tohle je elektronika ve které se opravdu nevyznám, tak vás tedy žádám o radu .

tlačítka a USB jsou od sebe vzdálené minimálne 10 let a tak púl milionu korun a víc,

USB je záležitost absolvováni vysokoškolského studia, to je ten púl milion a víc
tech deset let je dokončení základní školy, absolvováni strední a vysoké

.... :puff:

co to povídáš ? Na naprogramování v žádném případě nepotřebuješ vejšku ! Však do toho procesoru musíš nahrát program, který musíš vymyslet /pokud ho nenajdeš na netu/ a přemýšlení nad programama tě určitě nenaučí na vejšce, vejška je jen od toho že ti tam poví jak se ten procesor chová a jak pracuje, rozhodně tě tam nenaučí myslet !
Já taky nemám vejšku a takovýto lehký code bych vymyslel za jedno odpoledne, následný nablití programu do procíku je otázka minuty.

No co k tomu budeš potřebovat, 90% toho tu už padlo. Procesor, který bude snímat ty tlačítka a převádět na standart USB, pak nějakou aplikaci v PC, která bude komunikovat s tím procesorem a především ZNALOSTI. Obě věci si sám musíš naprogramovat a to bez dotyčných znalostí nejde, takže pokud to chceš nejlepší je to někde koupit, koukni třeba na Ebay.com, dají se tam sehnat podobný blbosti.

Jo jo, tak děkuju ;) Snad se to povede :D A to jsem si myslel, že největší peklo byla mechanika toho mojeho zařízení a teď vidím, že elektronika bude taky šílená ;) Tak vám všem děkuju za pomoc a taky za tu diskuzi, aspoň se člověk něco dalšího doví a aspoň si takhle virtuálně pokecá :) Tak elektrice zdar a mějte se ;)

Ani nehledej, protože když ani netušíš co hledat, tak už vůbec nebudeš vědět, jak to použít.
Co ty chceš, tak potřebuješ nejen zapojit ten mikrokontroler, ale i ten naprogramovat v nějakým jazyce a k tomu budeš potřebovat drivery pro (nejspíš) windows, což je další část programování. Umíš progamovat? Pokud ne, tak na všechno zapomeň a hledej v počítačových eshopech, zda existuje něco, co ti bude vyhovovat.

Jo jo, díky vám mi došlo, že to není jednoduché jak jsem si myslel. Ale napadlo mě rozebrat starý gamepad a pár programovatelných tlačítek nahradit za ty moje... To už prakticky znamená přeletování drátů od tlačítek na místo bývalých tlačítek... Ale díky vám, alespoň vím, že totok je prostě nad moje síly :D

Vůbec nechápu jak někoho jen tak napadne vyrábět takovou věc aniž by ho k tomu vedli nějaké znalosti nebo alespoň nápad jak by to mělo fungovat. :D Tj jako bych si řekl že k procesoru v mém počítači přidělám paralerně druhý stejný abych měl 2x tak rychlé PC... Ale jak na to ? Zajdu na forum a tam mi někdo napíše jak to udělat. :D

Proti gustu.... Ale je lepší nejdřiv shrnout znalosti na hromadu, zjistit jaké jsou nedostatky, ty doplnit a pak teprve vymýšlet. Doporučil bych koupit aspon Raspberry PI B+ a začít teprve pak pomocí něj něco vymýšlet. :D