Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kouř z myčky

Zdravím, začalo se nám kouřit z myčky ze zadního prostoru a smrdí to jako když se pálí kabely. Nestalo se to u vás někomu? Nevím, jestli se vyplatí hledat opraváře nebo rovnou koupit novou...Myčka je cca 5 let stará.

A co je to za značku? Bosch a Siemens měli jakousi akci na výrobky s jakousi nevhodně dimenzovanou součástkou, a hrozilo nebezpečí požáru, a na jejich stránkách se to snad dá i dohledat, a nebo třeba "jenom" umírá zásuvka, pokud je myčka připojená přes prodlužovačku… Každopádně bych se za tu myčku zkusil podívat, co se děje…

Nesahat a okamžitě volat servis. Ono je taky možné že dalším zkoušením si z banální opravy za 500,- Kč přivodíte opravdu nutnost pořízení nové myčky. Přece proboha když cítím že se něco pálí, nebudu to trápit až do úplného shoření.

Do vody ? Dle čeho soudíš ? Z vody by se nekouřilo a nesmrdělo po spálených kabelech. Nutno rozebrat a dostat se k elektrice. Až bude odkrytováno tak hledat kde se to děje a pokud to nepůjde najít (opáleniny a podobně) tak v bezpečném prostředí (nejlépe s hasičákem po boku a zapojeno do prodlužky s vypínačem) krátce zapojit a vypozorovat.

Samozřejmě nejlépe zavolat osobu která takové věci opravuje.

Vaše myčka je jedním z typů, pracujícím na pryncipu přítomnosti kouře - kouř unikl, myčka se zastavila...

A teď vážně - voda na dně myčky by měla zastavit napouštění a trvale spustit vyčerpávání. Pokud byla myčka bez dozoru a čerpadlo běženo i několik hodin (už nasucho), mohlo se poškodit a "unikl z něho kouř" :-). Kompletní motor vypouštěcího čerpadla stojí kolem 400Kč.
Mohlo také dojít k přehřátí svorky a kabelu topení, nebo u cirkulačního čerpadla, proto je vhodné závadu vyhledat )odborníkem), než myčku odešlete do vysoké pece :-/