Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké existují systémy průtoku vody přes WC ?

Dobrý den. Přemýšlím o koupi závěsného WC. Při hledání vhodného WC rozměrově jsem narazil na tuto recenzi.
********************************
Nedoporučuje produkt

Věčný boj se štětkou v ruce...

Doporučuji nekupovat. Absolutně nevhodný tvar, špatně splachuje. Po každé velké potřebě je nutná důkladná očista štětkou, výrobce to asi nijak netestuje. Bohužel tento druh výrobků nelze dostatečně vyzkoušet před koupí.
*************************************************
Jde mi o to, jaké tvary porcelánu uvnitř WC je nejlepší koupit, aby se voda při splachování dostala co nejsnadnější cestou do vodorovné odpadní roury. Bez zbytečných nějakých komplikovaných záhybů, aby bylo " velké " splachování bez problémů. A nedopadl jsem jak se píše v recenzi.

Myslím hluboké splachování.

Děkuji za nějaké nápady jak takovou mísu v prodejně poznat. Čeho je třeba si všímat ? Nebo snad by se dalo něco poznat z toho, kdyby se v prodejně strčila ruka z kraje mísy v odpadu kde je bežně voda?

Asi jste to špatně pochopil. Stěžovatel běduje nad tím že mu po spláchnutí zůstane znečištěná mísa a musí ji oštětkovat. O zvonu se nezmiňuje že by mu tam tedy zůstával obsah. Třeba by mu pomohla prostá změna jídelníčku.

Podle vnitřního tvarování mísy jsou v podstatě dva druhy záchodů. Dle mého názoru je dělím na špatné a dobré. Ty špatné poznáte podle toho, že "produkt" padá do vody, u těch dobrých produkt padá na porcelán a teprve následně se spláchne do vody.
Pak kvalita splachování je daná tím, jak vysoko je nádrž a čili jakou rychlost může získat protékající voda. Čili ideálně by měla být pod stropem, naprosto nevhodné jsou tzv. kombi záchody, což bylo nouzové řešení vynalezené kvůli socialistickým panelákům, kde nad záchodem byly dveře do šachty, a nádrž ke stropu tudíž nešla dát.
A pak doporučuju nepořizovat nádrž, která u vypouštění používá jakákoliv těsnění. U těchhle typů nádrží se často stává, že těsnění přestane těsnit a záchod protíká. Existují nejméně dva geniální způsoby splachování, které nepotřebují žádné těsnění. První je zvon, pod kterým se drží vzduch, a až při nadzvednutí se pod něj dostane voda, druhý je gumová hadice, která má konec nad vodou, a při spláchnutí se konec potopí pod vodu. U dnešních šmejdů se bohužel často používá ten princip s těsněním, které se musí každou chvíli čistit nebo měnit.

Dle mého názoru je dělím na špatné a dobré. Ty špatné poznáte podle toho, že "produkt" padá do vody, u těch dobrých produkt padá na porcelán a teprve následně se spláchne do vody.

Dle vašeho dělení "špatné" = hluboké splachování, dnes daleko přes 90%, "dobré" = mělké splachování, obecně známé jako zdravotnický klozet neb je vhodný k prozkoumání produktu před spláchnutím. My jim říkáme "hajzl s odpočívadlem" a osazují se mimo zdravotnická a obdobná zařízení pouze na objednávku.
Montovat horní nádržku je dnes opravdová rarita. V době kdy vládne nízko položená nádržka a závěsná toaleta s podomítkovým kompletem je to zpátečnictví do doby temna.

To sem ani nevěděl že se to jmenuje hluboké a mělké splachování. Dneska to moc není vidět, ale kdysi sem bydlel v Brně v prvorepublikovém bytě, a tam to bylo, a to bylo úplně nesrovnatelné s tím co se montuje dneska. Ten zvuk při splachování byl úžasný. Jenže dneska často platí že doba temna = doba kvality, a dnešní doba = doba šmejdů.
Podomítkovou nárdž sem taky viděl párkrát v hotelu. A jaký z toho pak má člověk pocit? že ani není na záchodě. Hnus. Moct zatáhnout za řetízek to je nenahraditelný pocit:)

Máme doma ten hajzlík s "odpočívadlem" a je to naprostý luxus. Ano sem tam musí člověk vzít do ruky štětku ale zase nemá oščáganou celou řiť. Navíc zvuk to má parádní, když se tam něco sekne v zatáčce a začne stoupat voda :D tak stačí podržet splachovadlo až se to naplní (nekdy až po okraj) a pak to udělá brutální vír :D zachrochtá ve všech syfonech a na ulici poposkočí dekl od kanálu. :D Je to mazec. :D

Ono u toho mělkého splachování stačí hodit dospod papír a ta hromádka pak odjede čistěji. Ale jsou i různé tvary hlubokého, naposled jsem viděl v Horním Bachu kombíky v akci a klíčový otvor byl tak 9*9. Možná to tvoří lepší sací efekt, možná se to většími exempláři ucpe.

Kdo je spokojený s kombíkem, ať udělá čárku. Veškerá úsporná řešení na vodu mají za následek zvýšení spotřeby vody - Spláchnout, očistit, spláchnout, dočistit, spláchnout. Pořádný proud vody nic nenahradí a je jedno, zda z nádržky nad hlavou, nebo za omítkou. A co se týče záhybů které drží vodu, která působí jako pachová zátka.......že by kadibudka? :-D
Hoprodukt by neměl padat přímo do vody, k omytí zadku slouží bidet.

Připomíná mi to inteligenční test.

1. Maximální šířka Zambezi.........x
2. Výměšek krávy ........... kravinec
3. Výška Popocatépetlu.............x
4. Výměšek koně.............kobilinec
5. Celé jméno Schwarzenberga.......x
6. Výměšek králíka............bobek
50% ústěšnost

Výsledek - inteligence průměrná, dá se s vámi bavit jedině o hovnech.:-D

Nikdo zde nepochopil asi otázku. Ono se to také špatně vysvětluje o co vlastně jde. Našel jsem pro vysvětlení obrázek.
Myslel jsem, jaké jsou možné tvary v míse pod hlubokým splachováním - pod vodou, kudy protéká voda před prostorem než odpadní produkt opustí WC mísu , což není vidět. Zde v příloze je tvar
písmene U - jako by neúplné vpravo a hned do odtoku do zdi. Potřeboval bych ten tvar odtoku v míse WC jako na obrázku. Hlavně ne nějak více zatočený, třeba tvar S, protože pak by odpad protékal zbytečně složitou cestou. Jde mi o to, jak při koupi nového WC poznat, že je odtok ve tvaru U, jako zde na obrázku.Děkuji

Mluvil jsem se známým, který měl problém - do zdi - s odtokem přes sifon WC. Čistili různými způsoby a stále stejný obtížný odtok. Nakonec mísu vyměnili za novou se sifonem U. Starou mísu rozbili a zjistili, že sifon byl tak nějak ve tvaru S, tedy komplikovaný odtok odpadu.
Mísu koupili novou dle známých - měli název mísy, kam chodili na návštěvu a problém s odtokem ve WC neměli. Takže sifon může být i jiný než písmeno U.