Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ZANUSSI ZWF12070 Pračka netočí motorem

Mám pračku ZANUSSI ZWF12070 a odešel mi v ní programátor.
V programátoru byl vadný zdroj a pár studených spojů, tyto chyby jsem opravil a pračka normálně fungovala.
Nyní však pračka funguje, ale přestal fungovat motor, vše ostatní se zdá být v pořádku.
Chtěl bych se proto zeptat, jak mohu zjistit jestli je vadný motor, nebo či pračce brání ve spuštění motoru jiná chyba.
Na desce programátoru bylo pár kondenzátorů se sníženou kapacitou, ale po jejich výměně problém přetrvává. Relátka, tyristory a ostatní polovodiče jsou OK.

Poraďte prosím, co s tím mohu udělat, kromě koupě nové pračky. Popřípadě by se mi hodil nějaký servisní manuál, kde by byly uvedeny diagramy funkce pračky, kontrolní cykly ard.

Za věcné rady předem děkuji.

Jak je pračka stará ?
Můžou být už udřený uhlíky a nekontaktuje to - motor se netočí ani nevydává žádný zvuk. Nedávno jsem to dělal u naší 6let starý pračky. Přeměřit ohmetrem případně vyměnit uhlíky

Podle google by měla být pračka vybavena diagnostikou. Tady je postup. Dovolil jsem si text přeložit.
Turn the appliance on, any programme except the 1st one. Zapni pračku na jakémkoliv programu, kromě 1.
Close the door. Zavři dveře.
Press and hold the start button along with the button to the left of it. Stiskni a drž startovací tlačítko společně s tlačítkem nalevo od něj.

When you hold the 2 together, the start light should flash. Když jsou stlačeny obě tlačítka, kontrolka začne blikat.
Count the green flashes. Spočítej zelené bliknutí.
Count the red flashes. Spočítej červené bliknutí.

To pískání může dělat zdroj nebo dalších 50 věcí. Nejdříve zkontrolujte ten motor, pak se můžete pohrabat v programátoru. Ta diagnostika taky není úplně od věci, to rozhodně zkuste také, někdy to pomůže.